Haabneeme päevakeskuses leiab igaüks endale sobiva huviringi

12. juuli 2023

Haabneeme päevakeskuse hooaeg oli tegevuste rohke ja sisukas. Nüüd on põhjust kiita ja tänada rühmade juhendajaid, kes teevad oskuslikult oma tööd, vaatamata sellele, et ollakse mõnikord ka ise õppijad.

Kuna on liikumisaasta, siis olid kõik liikumisrühmad seenioridega täidetud. Pilatese treener Kadi Kollo on koolitanud end professionaalsete juhendajate käe all. Kadi on ka hea suhtleja oma rühma liikmetega ning seda ka väljaspool treeneritööd. Marianna Pappel paneb õigesti hingama, liigutama ja oma mõtteid korrastama. Tantsurühmade hooaeg on olnud väga kiire, tempokas ja aktiivne – õpitud on palju uusi tantse, käidud esinemas ja võetud osa suurtest Harjumaa tantsupidudest.

Treeningtunnid käivad nõudlike juhendajate käe all: seeniortantsu juhendab nõudlik Eve Jänes ja päevakeskuse rahvatantsuringi Anli Aja. Rahvatantsurühma võimekad liikmed suutsid selle hooajaga valmistada rühmale ka rahvarõivad, mis nõudis päris palju pingutamist.

Laulu- ja sõnakunstiring on pakkunud oma esinemistega tantsijatele lisaväärtust kultuurisündmustel, meie endi päevakeskustes Viimsis, aga ka naabrite juures. Lauluringi juhendab Sirje Põllu, sõnakunstiringi Külli Talmar-Kuiv.

Meeste aktiivne osavõtt
Päevakeskuse ruumide õhtused tunnid kuuluvad lauatenniseklubile, kus käiakse nii füüsilise liikumise ja osavuse pärast kui ka mõnusalt suhtlemas. Tänavuse hooaja sisse mahtus ka sõpruskohtumine Õismäe seenioride klubiga. Klubi tegemisi hoiab koos Aarne Lehtpuu.

Vahvad mehed käivad oma vaimset tervist turgutamas päevakeskuse bridžiklubis, mille tegemisi koordineerib Aavo Maasing. Tuntud on Viimsi Rannameeste klubi, mida veab väsimatu Enn Teimann.

Käelise loominguliste huviringide tegevus toetab käe ja mõttetegevuse ühtsust. Savi voolimist ja vormimist juhendab esimest aastat Liis Selder. Selle aasta tööd olid üsna keerukad ja omanäolised. Portselanimaalijatelt nõuab looming kannatlikkust, head värvitaju ja aega keskendumiseks. Käsitööringis valmivad klassikalised käsitööesemed, aga periooditi õpitakse uusi ja huvitavaid tehnikaid. Õmblusringis saab oma olemasolevaid riideid kohendada, aga ka uusi õmmelda. Telgedel kudumine oleneb eelkõige kuduja soovist ja materjalist. Käsitööringe juhendavad rahulikud ja tasakaalukad inimesed Lea Pärna ja Kaidy Matveus.

Vahvalt treenitakse oma mälu ja keeleoskusi inglise keele rühmades – üks algajate rühm ja teine edasijõudnutele. Keeleõpet juhendab õpetaja Kaitel. Omanäoline on ka kokandusringi Hõbekulp tegevus, mida juhendab toiduvõlur Pille Petersoo. Siin õpitakse tundma uusi maitseid ja toiduainete töötlemise tervislikku käitlemist. Tänapäevased retseptid ja toorained on väga mitmekesised, nõuavad palju loovust ja teadmisi ning on sageli maailmamaitselised. Iga tund on huvitav ja osalejaid rõõmustav. Pille kõrval on meil ka oma meisterkokk Anne Mik, kes reedestel pannkoogihommikutel oskas ikka ja jälle kohaletulnuid üllatata.
Muidugi ei sujuks päevakeskuse tegevus nii kenasti, kui meil ei oleks kõikides huviringides valitud rühmavanemaid, kes on vahvad abilised igas tegevuses. Rühmavanemad jälgivad sedagi, et kõikidel kõik hästi oleks. Kui keegi pikemalt puudub, siis küsitakse, kas tervis streigib või on muid tegemisi, kuidas läheb või kas vajatakse abi. Tähelepanelikud rühmavanemad on meil võimlemisringides Ester Fain, Sirje Vilinurm, Luule Valdmaa, Heli Kuusik, tantsuringis Ülle Landra ja Anne Tungal, keeleringides Eha Pihlakas, Riina Randmets ja Ellen Vahter, sõnakunstiringis Helgi Sard ja laulansamblis Sirje Kallion, käsitöövaldkonnas Marje Tamm, Sirje Teimann ja Tiina Parm.

Möödunud hooajal sai alguse ka seenioride vestlusklubi, mille tegevus toimub Nelgi tee 1, Viimsi huvikeskuse ruumides. Kõik seeniorid ei jaksa bussidega liigelda ja seetõttu on kodulähedane tegevus igati teretulnud. Vestluringi eestvedajal Kersti jätkus huvitavaid ja kasulikke teemasid, et memmed eluga ikka kursis oleksid ka siis, kui ei olda igapäevased nutiseadmete kasutajad. Muidugi on meil ka nutiseadmete kasutamise ja arvutioskuste tugirühm, mida juhendab Harri Lenesen, rahatarkade klubis jagab tarkust ja nõuandeid rahaga mõislikuks ümberkäimiseks Tiiu Lumberg, kõnnijalgpalli treeningtunnid toimusid Erle Meresmaa käe all ja tehnikhuvi sai ergutust Aare Baumeri eestvedamisel.

Kevadel korraldasime ka ühiseid väljasõite naabervaldade eluoluga tutvumiseks, aga ka ringreise, et uudistada Eestimaa kultuurielu. Väga vahvaks kujunes loomeringide väljasõit Raplasse ja Türile. Külastasime keraamikastuudiot TaevaniMaani, kärude muuseumi Kärus, Wile alpakafarmi, Imbi Karu käsitööstuudiot ja Resa nukutuba. Imetlesime ja imestasime väega tegijate oskusi ja võimekust ning ammutasime algavaks hooajaks uusi ideid ja mõtteid.

Suvelaager koos lastelastega
Hooaja lõppu sai hoolekandekeskuse poolt korraldatud vanaemade ja lapselaste suvelaager. Lapsed vajavad palju ja kiiret tegevust ja ega siis vanaemad kõike oska ning jaksa. Siin tulidki appi meie huviringide juhendajad. Kõik päevad olid toredasti sisustatud liikumismängude ja loometegevusega. Vanaemad lapselastega külastasid Viimsis asuvaid kultuuriasutusi ja spordiväljakuid. Saadi hulganisti uusi teadmisi ja vahvaid sõpru. Seekord olid laagritegevustes osalemas ka kaks erivajadusega last ja nende tugiisikud. Lapsed said kõikides tegevustes toredasti hakkama ja olid väga rõõmsameelsed. Mõnedele lastele, aga ka vanaemadele, oli see uus kogemus – veeta aega koos erivajadustega lastega.

Täname kõiki toredaid kultuuriasutusi, kellega koostöös on saanud meie Viimsi seenioride kultuurisündmused toreda ja emotsionaalse sisu. Täname Viimsi huvikeskust, Viimsi raamatukogu, Viimsi Artiumi, Viimsi muusikakooli, Rannarahva muuseumi, Viimsi vabaõhumuuseumi, Eesti sõjamuuseumi ning teisi Viimsi valla asutusi ja kultuuritöötajaid. Nüüd on aeg veidi ilusat suve nautida, et uueks hooajaks energiat ja ideid koguda.

Lehte Jõemaa
Haabneeme päevakeskuse koordinaator