Haabneeme rand on hooajaks valmis

29. mai 2023
foto

Suviselt soojad ilmad on kohale jõudnud ning rõõm on tõdeda, et ettevalmistused rannahooaja avamiseks on lõppenud ning Haabneeme rand on valmis suvitajaid vastu võtma. Ametlik suplushooaeg algab 1. juunil ning kestab augustikuu lõpuni.

Enne hooaja algust teostati rannas põhjalikud korrastustööd: sõeluti rannaliiv, avati tualetid, korrastati rannakabiinid, tõsteti paika pingid ning paigaldati uued prügikastid. Hea uudis on ka see, et terviseameti poolt võetud aasta 2022 suplusvee proovide andmetel on paranenud Haabneeme ranna suplusvee kvalifikatsioon tasemelt „hea“ tasemele “väga hea“. Loe pikemalt siit.

Terviseametiga on 2023. aasta seirekava kooskõlastatud ja suplusvee proove võetakse hooajal kuuel korral. Sellel aastal võetakse suplusvee proove ka Randvere rannast, sest tahame olla kindlad, et nõuetele vastav suplusvesi oleks mõlemal pool poolsaart. Suplusvee veekvaliteedi kohta saab täpsemat infot terviseameti kodulehelt.

Sel aastal saavad Haabneeme rannakülastajad rentida ka rannatoole ja -rätikuid. Esialgselt on planeeritud rentimiseks tuua ca 25 rannatooli ning kui nõudlus peaks suurenema, on teenusepakkuja Ikord OÜ valmis toolide arvu ka tõstma.

Renditava rannatooli hind sisaldab ka tagatisraha, mis tagastatakse kliendile rannatooli toomisel rannavalvetorni läheduses asuvasse hoiustuspunkti. Kui klient laenutatud rannatooli ise tagasi ei too, siis tagatisraha kliendile tagasi ei maksta ja see arvestatakse rendihinna sisse. Rannatoolide rendi eest on võimalik kliendil tasuda sularahas või ülekandega.

15. juunist kuni 14. septembrini hoiab Haabneeme rannas ohutusel silma peal Forus Security AS rannavalvemeeskond, kellel on kasutusel ka mootorpaat. Teenuse osutajaga on kokku lepitud, et vahetuses töötab vähemalt kolm rannavalvurit v.a ajal, kui õhutemperatuur on vastutusalas alla 13 kraadi. Siis on vahetuses vähemalt kaks rannavalvurit.

Haabneeme rannas on ujumisala tähistatud poidega. Selles alas on ujumine turvalisem – vesi pole liiga sügav ja ujuja jääb rannavalvurite vaatevälja. Samuti tähistavad poid ala, mis on mõeldud ainult suplejatele, mitte veesõidukitele.

Rannavalvurid tuletavad meelde, et rannakülastajad ei jätaks pere noorimaid liikmeid vee äärde omapäi. Väikelapsed ei pruugi mänguhoos veega kaasnevaid ohte tajuda ning lapse ohutuse eest vastutab lapsevanem mitte vetelpäästja või teised rannakülalised.

Lemmikloomaga ei ole rannahooajal randa tulla lubatud. Loomi võib jalutada ja vette lasta Vahtra teest põhja suunas jääval alal. Lisaks lemmikloomadele tuleks koju jätta ka klaastaara. Kokku ei käik ka alkohol ja ujumine.

Haabneeme rannas on rannavõrkpalli ja -tennise mängimiseks loodud kokku viis väljakut, mille liivaala sai välja vahetatud käesoleval aastal. Lisaks on võimalus mängida rannajalgpalli ja lauatennist, teha kergemaid jõuharjutusi trenažööridel ning lastel on võimalus turnida madalseikluspargis.

Haabneeme rannas asuvad avalikud tualetid Kaluri tee lõpus ja rannakohviku kõrval. Kaluri tee tualettide hoolduse eest vastutab Kemmerling OÜ ja rannakohviku kõrval asuva sanitaarkonteineri koristusteenuse eest vastutab Sena Hooldus OÜ.

Rannavalvurid Haabneeme rannas

  • 15.–30. juuni kell 10–20 
  • 1.–31. juuli kell 9–22
  • 1. august – 14. september kell 10–20

 

Kristjan Järv
heakorra vanemspetsialist

 

KOMMENTAAR

Veedame rannas turvaliselt aega
Forus Security AS turvajuht Pavel Reijo: Kaunid ja soojad ilmad toovad meie veekogude äärde rohkelt inimesi ning siis tuleb ka meelde tuletada, kuidas rannas ohutult ja turvaliselt aega veeta. Igal aastal on rannavalve üheks suurimaks murekohaks alkoholijoobes inimesed, kes kipuvad vette ja seal oma võimeid üle hindama. Paneme inimestele südamele, et alkohol ja vesi ei käi omavahel kokku. Joobeseisundis inimene kaotab kiiresti ohutaju ja isegi väga hea ujumisoskusega inimesed võivad sattuda tõsisesse ohtu, millel võivad olla traagilised tagajärjed.

Isegi rannavalvega supluskohas tuleb alati hoida silm peal pere kõige pisematel. Rannavalve jaoks on igapäevane olukord see, kui perekond tuleb üheskoos randa, seatakse ennast mõnusalt päevitama ja vanemate tähelepanu hajudes satuvad lapsed mänguhoos kiiresti omapead vette. Väikesed lapsed on aktiivsed ning jooksevad rannas ringi.

Kui vanemate tähelepanu korraks kaob, võib laps mänguhoos vaateväljast hetkega kaduda ja ekslema minna. Ka rannas kalda ääres madalamas vees tuleb lastel kogu aeg silma peal hoida, sest lained võivad kiiresti lapse koos ujumisrõngaga kaldast eemale kanda. Mänguhoos lapsed on energilised ja ohtu tajumata võivad nad kiirelt sattuda ülepea vette. 

Ujuma peaks ainult selleks ette antud kohas ja tundmatus kohas pea ees vette hüpata ei tasu. Täiskasvanutena anname eeskuju nooremale põlvkonnale ja oma lastele. Selleks, et kõigil oleks rannas turvaline ja hea olla, tuleb hoolida nii endast kui ka teistest ning hinnata veega seonduvaid riske. Igasuguse ohu korral tuleb teavitada koheselt rannavalvet.

Foto: Pavel Reijo