Kaasaegse kunsti galeriis leiab aset Viimsi kunstnike oksjon-näitus

29. nov 2023
foto

Viimsi Artiumis leiab 7. detsembril aset kunstiteoste oksjon, kus osaleb üle 20 Viimsiga seotud kunstnikku. Oksjoniteostega saab tutvuda alates 22. novembrist.

Oksjonil leiab muuhulgas teoseid sellistelt tuntud kunstnikelt nagu Olga ja Priit Pärn, August ja Vilen Künnapu, Robin Nõgisto, Alo Valge, Kamille Saabre ja Soho Fond. Oksjoni läbiviija Reigo Kuivjõgi lausus, et tegemist on esmakordse kunstioksjoniga, kus on võimalik soetada just Viimsi ning tema lähikonnaga seotud kunstnike loomingut, kuid näitus toetab ühiskonda ka muul tasandil. „Iga üritus, mis aitab kaasa sellele, et Eesti ühiskonnas on nähtaval rohkem kunsti, on oluline igale ühiskonna liikmele, sest kunst pakub visuaalset naudingut ning aitab hoida vaimu tervena,“ sõnas Kuivjõgi.

Kunstnikel, kelle tööd oksjonil on, paluti alguses saata kaks teost, mis iseloomustaks nende loomingut kõige paremini. Oksjoni korraldustiim, kuhu kuulusid Matti Tapio Vainio, Reigo Kuivjõgi ja Miina Vilo, valisid kahest tööst välja ühe. „Saime hästi tugeva ülevaate Viimsis tegutsevate kunstnike loomingu mitmekesisusest. On selge, et visuaalkunst on Viimsis tugevasti esindatud,“ sõnas Viimsi kunstikooli direktor Matti Tapio Vainio ja kinnitas, et kunstioksjoneid on plaanis korraldada ka tulevikus. „Oksjonit võivad tulla vaatama ka need, kes ise sel korral oksjonil ei plaani osaleda,“ lisas ta. 

Oksjon algab 7. detsembril kell 19 Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis.

Kristiina Reidolv
Viimsi Artium juht

Foto: Jane Saks