Koduvallas asuv trükikoda Go Print pakub laias valikus trükiteenuseid

29. juuni 2023

Tänavu märtsikuus Tammneeme kolinud Go Print (endise nimega Taurus Print) pakub offset- ja digitrüki teenuseid nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Aastal 1999 asutatud ettevõte valmistab muuhulgas visiitkaarte, flaiereid, eri otstarbega kleebiseid, plakateid, postkaarte, kalendreid ja veel palju erinevat trükitoodangut ning pakub ka trükiste järeltöötluse teenust.

Varasemalt Tallinnas Madara tänavas asunud trükikoja omanikud otsisid juba mõnda aega uusi ruume ning käesoleva aasta alguses jäi neile silma Viimsi Ärimaja. Kolimise peamisteks põhjusteks olid varasemad amortiseerunud ruumid ja kulukas elektriküte. Tammneemes asuv Viimsi Ärimaja sobis ettevõtte juhi Annely Knuut-Drachuki sõnul neile ideaalselt. „Alguses tekkis ka kahtlusi, kas kliendid ikka leiavad meid üles ja kuidas reageerib kolimisele meie väike meeskond, ent kõik on sujunud hästi,“ kinnitas Annely.

24 aastat Taurus Print nime kandnud ettevõte vahetas Viimsisse kolides ka nime. „Meie soov oli, et uus nimi oleks dünaamiline ja kaasaegne ning Go Print tundus meile täpselt selline, et tule ja trüki!“ ütles Annely ja lisas, et uus nimi andis ettevõttele ka uue impulsi.

Trükised igale tellijale
Tammneemes asuv trükikoda on masinaid täis ning harvad ei ole päevad, mil need kõik ka korraga töötavad. „Meie eesmärk ongi, et kõik masinad töötaksid,“ muigas ettevõtte teine omanik ja juhatuse liige Sergei Drachuk. Kuigi suvel ettevõtted ja asutused väga trükiste peale ei mõtle, siis eraisikute peod ja üritused toimuvad just aasta soojematel kuudel. Go Prindi trükikoda ei ole suur ja seetõttu saavad nad olla paindlikud. Hea meelega võetakse sisse ka väiksemaid tellimusi, kuid peab arvestama sellega, et miinimum tellimuse summa on 12 eurot. Rõõmuga trükitakse kutseid, kaarte või ümbrike ka erapidudele ja vajadusel aitavad nad klienti ka kujunduse, paberivaliku ja tasuta konsultatsiooniga.

Trükiste valikul ollakse abiks ka ettevõtetele. „Kui ei teata, millest alustada või tekib kahtlus, kas trükkida flaiereid, voldikuid või kinkekaarte, saab alati meile helistada, kirjutada või kokkuleppel siia kohale tulla ning me aitame kaasa mõelda, sest kogemusi meil on,“ ütles Annely. Ühe näitena tõi ta välja, et flaiereid saab kasutada nii toote kui ka teenuse reklaamimiseks ja selleks, et inimene seda kohe minema ei viskaks, saab sinna peale lisada näiteks ka sooduskampaania sedeli.

Samas nendib Go Prindi juht, et üha enam reklaami tehakse sotsiaalmeedias ja flaiereid kasutatakse aina vähem. „Koguseliselt trükime kõige enam visiitkaarte, aga ka isekopeeruvaid blankette, olles Eestis üks väheseid, kes neid veel teevad,“ sõnas Annely.

Koroonaaeg oli trükikojale üsna keeruline ja tekkis lausa kahtlus, kas nad elavad selle üle. Ent siis telliti neilt vaktsiinide kasutusjuhendeid ja see neid ka päästis. „Elasime üle ka paberi kallinemise, kuid kuna trendid liiguvad pigem reklaamide digitaliseerimise suunas, oleme meie liikumas pakendite trükkimise poole,“ ütles Annely.

Trükikoja põnev maailm
Annely sattus koos abikaasa Sergeiga trükimaailma juhuslikult, täpsemalt 13 aastat tagasi, kui hea tuttav trükikoja neile müüs, aga väljakutseid töö juures jagub. „Ikka võib juhtuda, et igat detaili ei oska ette näha, näiteks seda, kuidas mõni paber käitub,“ selgitas ta. „Näiteks miks mõni lauakalender lössi vajub? Kui seda trükkida vale kiu suunaga, siis olenemata, kui paks on kalendri raam, vajub see lössi,“ tõi Annely näite.

Go Prindi trükised tunneb naine aga ära juba eemalt ning vahel juhtuvad need kätte lausa ootamatutes kohtades. „Läksime Hiiumaale puhkama ja ühes poes nägime meie trükikojas trükitud postkaarte,“ meenutas ta. Nii enda kui ka teiste trükikojas valmistatud trükiste puhul vaatab kogenud pilk just kvaliteeti. „Kui kuskil muuseumis või poes mõne trükise kätte võtan, vaatan alguses selle kvaliteeti ja siis alles sisu,“ naeris Annely.

„Valisime oma uueks asukohaks looduskauni Tammneeme küla ja pöörame ka oma tootmises suurt tähelepanu keskkonnasõbarlikkusele. Trükikoja paberite valikus on mitmeid taaskasutatud kiust valmistatud pabereid ja neid saab kasutada väga erinevate trükiste tootmiseks – alates visiitkaartidest kuni pakenditeni välja. Kõik oma paberijäägid suuname samuti taaskasutusse, et vähendada trükikoja ökoloogilist jalajälge ja pakkuda klientidele keskkonnasõbralikku teenust.“

Tule meile külla!
Aadress: Randvere tee 105 (Viimsi Ärimaja), Tammneeme küla, Viimsi vald
Tööaeg: E–R kell 10–17
e-post: info@goprint.ee
www.goprint.ee
Go Print OÜ otsib oma meeskonda müügiassistenti ja trükiste järeltöötluse spetsialisti. Huvi korral võib julgelt ise ühendust võtta.

Jane Saks
Viimsi Teataja toimetaja