Kriisiks valmistumine: Miiduranna külaselts ja Viimsi vald avavad Kriisikohviku

23. aug 2024

Miiduranna külaselts, päästeamet ja Viimsi vald teevad koostööd kriisiks valmistumisel ning avavad ajutiselt üheks õhtuks 25. augustil kell 16.30 ainulaadse Kriisikohviku. Selle sündmuse eesmärk on harjutada kogukonda kriisiolukordadeks ning tõsta teadlikkust kriisivalmidusest.

Kriisikohviku menüü on inspireeritud olukorrast, kus magevesi on otsas ning kogukonnale tuleb valmistada supp mereveest. Supi valmistamiseks kasutatakse ainult Miiduranna rannikult võetud, keedetud ja testitud merevett. Kokku valmistatakse 200 portsjonit kalasuppi ning kõik Viimsi elanikud on oodatud seda proovima. Kuigi tegemist on simuleeritud kriisiolukorraga, kus lähtutakse toiduvalmistamise nõuetest ja väikestest kogustest, on supi tarbimine igaühe enda vastutusel. Kohale tuleb ka päästeamet, kes räägib ja näitab erinevaid käepäraseid viise, kuidas kriisiolukorras vett filtreerida.

Kriisikohviku avamisega paralleelselt toimub Miiduranna 435 ja Merivälja 100 raames ka Miiduranna Kilukarbikohvik, mis avab oma uksed kell 17. Sellel kohvikul on kalurikülale kohaselt valikus erinevaid roogasid mereandidest.

Kilukarbikohviku õhtu kulminatsiooniks on kaasahaarav showsaksofonisti Henri Aruküla esinemine, mis põhineb DJ + saksofoni kontseptsioonil. Esinemine algab kell 19.30.

Mõlemad üritused toimuvad Miiduranna küla lipuplatsil, mis asub Varju tee merepoolses otsas. Parkida saab Varju tee ja Miiduranna tee ristumiskohas olevas parklas.

Ürituse kohta saab lisainfot Miiduranna külaseltsilt e-posti teel kylavanem@miiduranna.ee või helistades telefonil 527 5285.

Henrik Põder
Miiduranna külavanem