Millega saame aidata oma patsiente Viimsi Hambakliinikus?

10. jaan 2024
foto

Pea kuue tegutsemisaasta kestel Viimsi Äritare teisel korrusel asuvas kliinikus oleme osutanud kõiki vajalikke hambaraviteenuseid, alates suuhügieeni hoidmise õpetusest kuni keerulisemate suu- ja lõualuukirurgia protseduurideni välja. 2023. aasta detsembris avasime täiesti uue ilu- ja teraapiakabineti, et teenusteringi veelgi laiendada. Kellele ja miks me seda teeme?

Miks peaks just lapsed ja noored tulema suuhügienisti vastuvõtule?
Loomulikult ootame suuhügienisti juurde kõiki patsiente 1–2 korda aastas, vastavalt hambaarsti soovitusele, et säilitada hea suutervis ning avastada varakult võimalikud probleemid. Eriti ootame suuhügienisti juurde lapsi ja teismelisi, kes sageli võtavad kehvasti kuulda oma vanemate räägitut, kuid spetsialisti sõnu usuvad. Suuhügienist puhastab hambad biokilest ehk hambakatust, hambakivist, teeb soodapuhastuse ehk survepesu, poleerib hambad vastava pastaga, et kaitsta hambaemaili ning, mis kõige olulisem – õpetab õiget kodust suuhügieeni hoidmist.

Teismeliste enesekindlus kõigub hormoonide tõttu niigi üles-alla, anname neile siis ühe asja, mille pärast ei pea muretsema – terved hambad ja värske hingeõhk. Aitame noortel kasvada hea suuhügieeni ja tervete hammastega. 

Mida saab teha hambakliinikus laseriga?
Me teeme laserprotseduure, nagu keele- ja huulekida vabastamine, külmavillide ja herpese ravi, tundlike hambakaelte ravi ja armide paranemise soodustamine. Külmavillide ja herpese ravi puhul on oluline, et patsient pöörduks meile koheselt sümptomite ilmnedes, sellisel juhul aitab laserprotseduur peatada haiguse edenemise. Kui aga haiguse alguses ei ole võimalik meie juurde tulla, siis hilisemas staadiumis aitab laserravi herpese armi paranemist kiirendada, kuna laserkiirgus parandab kudede verevarustust, seega ka nende taastumist. Kodulehelt laserravi seansile hetkel aega broneerida ei saa – kuna tegemist on lühikese protseduuriga, soovitame helistada ning me leiame teie jaoks vastuvõtuaja jooksvalt. 

Millised on 2024. aastal tervisekassa hambaravihüvitised?
Alates 1. jaanuarist 2024 tõuseb ravikindlustatud täiskasvanute hambaravihüvitis seniselt 40 eurolt 60 eurole, omaosalusega 50 protsenti, mis tähendab, et näiteks 120-eurose arve puhul tuleb patsiendil tasuda 60 eurot, kuid 90-eurose arve puhul on patsiendi osa 45 eurot ning 15 eurot hüvitist jääb järgmise visiidi tarbeks. Hambaravihüvitis tõuseb ka suurenenud hambaravivajadusega inimestele, kelle seas on näiteks rasedad, alla 1-aastase lapse emad, puuduva töövõimega pensionärid, vanaduspensionärid jne. Hüvitist tõstetakse 85 eurolt 105 eurole ning langetatakse ka omaosalust 15 protsendilt 12,5 protsendile. Hüvitis kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele, mis on välja toodud tervisekassa kodulehel. Hüvitatav summa arvestatakse raviarvest maha kohe maksmise hetkel ja patsient ei pea esitama Tervisekassale ühtegi dokumenti.

Endiselt on hambaravi meie alla 19-aastastele patsientidele 5-eurose visiiditasuga, kõige muu eest kanname hoolt meie koostöös tervisekassaga. 

Kuidas on seotud tervis inimese väljanägemisega ehk miks me avasime esteetilise ilu kabineti?
Tervis peegeldub inimese väljanägemises ja väljanägemine tervises. Ei saa üht ilma teiseta. 

Meie kosmeetik Bianka Lisanna Org on õppinud meditsiiniõeks ning kosmeetikuks, mis annab teadmised sellest, mis faktorid mõjutavad inimese tervist, välimust ja enesetunnet. On mõttetu ja lausa eluohtlik võtta sisse ravimeid, kui me ei ole haiged. Samamoodi ei ole mõtet endale määrida peale kreeme, teha protseduure ja muid tegevusi, mida organism tegelikult ei vaja. Organism omastab vaid selle, mis on talle vajalik. 

Bianka Lisanna alustab kõikide klientide puhul põhjalikust näonaha diagnostikast. Nagu kõik inimesed, on iga nahk erinev. Uurides seda mikroskoobi, UV-valguse ja luuplambiga ning kogudes anamneesi inimese harjumuste, diagnooside, ravimite ja rutiinide kohta, on võimalik saada olulist informatsiooni naha tervise kohta ning ennustada, kuidas tervis ajas muutub. Oluline pole see, kuidas me kortsudeta vananeks, vaid see, kuidas me ise tahame ennast oma kehas tunda ja see, kuidas me ennast tegelikult tunneme. 

Lisaks isikustatud näohooldusprotseduuridele, mis põhinevad eelnevalt teostatud diagnostikal, annab kosmeetik nõuanded koduseks näohooldusrutiiniks nii, et see päriselt nahka toetaks. 

Soovi korral ongi võimalik tulla ainult näonaha diagnostikasse, et teada saada, kuidas enda naha eest kodustes tingimustes õigesti hoolt kanda. Täiendades ennast pidevalt, alustab kosmeetik Bianka Lisanna jaanuaris ka mesoteraapia ning biorevitalisatsiooni protseduuridega. 

Mesoteraapia on nahka värskendav vitamiinisüstide protseduur, mis annab nahale tervisliku kuma, ahendab poore, vähendab rasueritust ning niisutab väsinud ja kuiva nahka. Nahk on pärast protseduuri silmanähtavalt säravam. 

Biorevitalisatsioon on niisutav protseduur hüaluroonhappesüstide abil toonust ja värskust kaotanud nahale. Nii on võimalik väga efektiivselt tõsta naha niiskustaset just kuiva ja vananeva naha puhul, samuti enne ja pärast päikesereisi. 

Kõikide protseduuride kohta saab lisaks lugeda meie kodulehelt.

Kui teil on küsimusi või ettepanekuid mistahes meie protseduuride ja teenuste osas, andke julgesti nendest teada telefonitsi või meie kodulehe kaudu. 

Kohtumiseni Viimsi Hambakliinikus!

Jaanika Lauk
Viimsi Hambakliiniku tegevjuht

Foto: Viimsi Hambakliiniku arhiiv