Muusikakooli noored koguvad kontserdiga toetust lähisuhtevägivalla all kannatanud lastele

30. nov 2023

12. detsembril kell 19 annavad kultuuri- ja hariduskeskuses Viimsi Artium heategevuskontserdi “Üheskoos” kohaliku muusikakooli keelpilliorkester ja ETV tütarlastekoor. Kontserdiga kogutakse raha lähisuhtevägivallast kannatada saanud laste vaimse tervise taastamise toetuseks.

Esitusele tulevad traditsioonilised jõulu- ja kaunid koorilaulud. Lisaks orkestrile ja koorile on lavale oodata ka üllatusesinejaid. Dirigendid on Edmar Tuul ja Aarne Saluveer. Kontserdile on oodatud kõik, kes soovivad aidata abivajajaid, peavad lugu kaunist muusikast ja soovivad veeta mõnusa õhtu heas seltskonnas. Tegemist saab olema hubase kontserdiga, kuhu ootame kõiki pereliikmeid, sõpru ning tuttavaid nii Viimsist kui ka mujalt Eestist. Soovime veeta üheskoos mõnusalt aega piparkookide, glögi ja hea muusika saatel ning aidata neid, kes abi vajavad.

Viimsi muusikakooli missiooniks on anda noortele võimalus ennast muusika kaudu väljendada ning toetada nende kujunemist mitmekülgseteks ja avara silmaringiga isiksusteks. Muusikutena on meil privileeg seista sadade ja tuhandete inimeste ees, kes kõik vaatavad ja kuulavad meid. Seda võimalust tuleb kasutada ära millekski suuremaks kui vaid meelelahutuseks. Seetõttu soovime me antud kontserdil avada silmi, aga ka ulatada abikäe.

Viimsi sotsiaalvaldkonna abivallavanema Katrin Markii sõnul on selline algatus noorte enda poolt väga oluline. “Lähisuhtevägivald on meie kõigi ühine probleem ja selle tõsidust tuleb mõista igas kodus, koolis, lasteaias ja töökohas. See, et Viimsi muusikakool on ohvrite toetamise võtnud oma südameasjaks, on suur asi. Viimsi kogukonnale lähevad need teemad korda ja ma loodan, et see õhtu toob kokku palju kirglikke muusikasõpru ja abistajaid,” ütles Katrin Markii.

Korraldusmeeskonnana oleme seadnud eesmärgiks kokku koguda vähemalt 2000 eurot. Kontserti aitab korraldada ja kogutud annetuse jõudmist abivajajateni koordineerida Lions Club Viimsi Ranna ning Viimsi vallavalitsus.

Pileteid kontserdile saab soetada piletitaskust (www.piletitasku.ee/et/event/5206) ja kohapealt. Kogutud piletitulu läheb kõik Viimsi laste toetuseks, kelle vaimne tervis vajab lähisuhtevägivalla tõttu taastamist.

Edmar Tuul
Viimsi muusikakooli direktor