Pringi külaselts korraldas suursuguse Oktooberfesti

19. okt 2023

30. septembril kogunes ühes Reinu tee äärses angaaris pea 400 inimesest koosnev lõbus seltskond – Pringi küla inimesed ja nende sõbrad, et ühiselt veeta aega kogukonnapeol Pringi Oktooberfest 2023.

Peo peakorraldajad Marek Tamm ja Kristjan Kotkas olid kokku pannud suure show ja ruumi dekoreerinud nii, et saabujail tekkis tunne, justkui oleksid nad saabunud mõne Saksa linna muusikafestivalile. "Läks vist veidi lappama," tõdes Kristjan Kotkas naerdes, vaadates tohutu suurt lava ja valgusparki.

„Oleme viimasel seitsmel aastal korraldanud Pringi külas oleva Rummu tee kogukonnaga suvelõpepidu ja seekord otsustasime koos Pringi külaseltsiga teha peo kogu Pringi külale ja meie sõpradele ning mis oleks parem, kui pidada maha üks korralik Oktooberfest,“ sõnas Marek Tamm.

Ruumide ettevalmistamisel ja korraldamisel lõid kaasa ka kogukonnaliikmed ning Tamme sõnul oli korraldamise suurim väärtus tutvuda samas külas elavate aktiivsete inimestega, kes olid nõus korralduses kaasa lööma. Peokoha käis välja Kräsuli saarevanem Aivar Osa.

Suurel laval astusid üles lausa kuus erinevat esinejat ja koosseisu: Neeme Ots koos noorte trompetistidega, akordionist Henn Rebane, Aivar Vassiljevi Oktooberfestivali bänd, SkaMeika, The Tomahawck Brothers ja Kõva Kivi. Õhtu lõpetas särtsakaid rütme mänginud DJ.

Osa külalistest saabus temaatilistes kostüümides ja teised olid kaasa võtnud uhke õllekannu. Seda ootasid ka korraldajad – toimus parima kostüümi võistlus ja õllekannude konkurss.

Õhtu jooksul peeti maha meeleolukas Kahooti viktoriin Pringi küla kohta ning lauldi ja tantsiti varaste hommikutundideni. Kohaletulnutel oli võimalik panna kirja oma mõtteid külaelu parendamiseks.

Pikad lauad olid kaetud kodust kaasa võetud roogadega, koos tekkis tore piknikulaud, leiti uusi tuttavaid või vanu sõpru, kelle seltsis üldine lõbus olemine võimust võttis.

Pringi küla elanik Suzanna Hunt võtab peo kokku järgmiselt „Jäime külapeoga väga rahule! Olime kutsunud peole ka oma sõbrad, kes olid samuti vaimustuses ning räägivad sellest siiani kui aasta parimast peost! Loodan, et üritust korratakse ja see jääb toredaks meelelahutuseks ja traditsiooniks.“ Külarahvale jäid toredad emotsioonid ja soojad mälestused pimedateks sügisõhtuteks.

Triin Hunt
Pringi külaseltsi liige