Ragner Paevere aitab tema ametis ausus ja endaks jäämine

7. juuni 2023
foto

Nagu naksti on OÜ Viimsi Halduse juhil Ragner Paeverel möödunud aasta juhataja ametisse asumisest. Küsisime temalt, mis Viimsi Halduses aastaga muutunud on ja mis põnevat ootab ees.

Millises seisus oli Viimsi Haldus aasta aega tagasi?
Tõsi ta on, et aasta on möödas hetkest, kui asusin juhtima Viimsi Haldust. Lühidalt ja tagasivaatavalt ma oma otsust ei kahetse, see on olnud põrgulikult põnev sõit! Kuigi Viimsi Haldusel maine aasta tagasi liiga hea ei olnud, otsustasin, et tulen ja panen ennast proovile. 

Mäletan esimese asjana Viimsi Halduse kodulehte – õudne lihtsalt. Tulla IT-maailmast ja näha sellist kodulehte tekitas mulle külmavärinaid. Olles harjunud vastama küsimustele, kas digitiiger magab või on surnud ja mis on riigi tähtsamad arendused olnud, märkasin ma siin, et digitiiger on Viimsi vist üldse ära unustanud. Allkirja andsime paberile, tööd tehti Excelis ja arutelud, mis toimusid, olid tihti kõrgendatul toonil, vaieldi ja koostöö lonkas. Ühte ja sama küsimust armastasid inimesed küsida erinevas variatsioonis, lootes nii jõuda uue tulemuseni.

Üldiselt on mind selles virrvarris aidanud ausus ja endaks jäämine. Üks sõber kunagi ütles, et selleks, et valetada, peab hea mälu olema ja siin ma ennast proovile panna ei taha.   
 
Milliste tööalaste õnnestumiste üle kõige enam rõõmustad?

Tööalaselt oleme saanud Viimsi Halduse majandustulemused heaks, me ei ole miinuses ja toimetame kinnisvara topis 60. kohal – meid on märgatud! Oleme organisatsiooni saanud palju läbipaistvamaks – see tähendab, et kodulehel on üleval hanked, väiksematel töödel on alati kolm pakkumist, kasutame IT tarkvara oma hoonete haldamisel ja see kõik tekitab kiire ja hea ülevaate, millega me igapäevaselt tegeleme. Objektide valmimisel on alati suur tähendus, mainimata ei saa jätta Viimsi Artiumi ja loodan siiralt, et ka Randvere kooli ujula saab lähikuudel valmis. Eelarve juhtimine on muutunud objektipõhiseks, seega teame oma kulutusi ja tulusid asutuste põhiselt. Kokkuvõtvalt oleme parandanud olulisel määral ka kommunikatiivset poolt ja suudame olla seeläbi kasumlikumad.

Kas oli ka midagi, mis uues ametis üllatas?
Mind üllatas see, et olime unustanud oma kliendi. Mulle tundus, et ülesanne oli teha palju asju ja kiiresti. Mida kiiremini tegime, seda rohkem sai valmis, aga klient ootas teenuseid ja kvaliteeti. Oleme oma klientide seas läbi viinud rahulolu-uuringu ja sealt saadud tagasiside põhjal viinud sisse muutusi, mis võiks meie kliendi rahulolu tõsta. Tänaseks on mul hea meel, et oleme liikumas õiges suunas.

Millised väljakutsed ootavad veel ees?
Väljakutsete poolest näen, et reformida on veel palju. Näiteks Karulaugu halli hinnapoliitika on minu silmis vildakas. Paljud eeldavad, et kui on midagi viis aastat tagasi kokku lepitud, siis see peakski läbi aegade nii jääma. Mina seda arvamust ei jaga ja jään selle juurde, et kõiki tuleb kohelda võrdselt! Üldiselt ollaksegi väga mõistvad, aga mulle ei meeldi olukord, kus keegi arvab, et ta on võrdsete seas võrdsem. Vene värk, "ma tunnen kedagi" privileeg lööb aeg-ajalt välja ja see takistab arengut.

Mida soovid järgmise juhtimisaasta jooksul kindlasti ära teha?
Järgneva aastaga tahaks veel rohkem digitaliseerida tööprotsesse ja andmepõhiste otsusteni jõuda. Meil on hetkel vähe statistikat, siin saame energiatõhususe pakkujatega teha oluliselt tihedamat koostööd, et olla efektiivsed tarbijad ja rohkem rohelise mõttelaadi viljelejad.

Viimsi Halduse siseselt on plaan automatiseerida käsitööd, kasutada ära oskusi ja potentsiaali, mis on täna peidus, ja muutuda tõhusamaks. Ambitsioon on laiendada teenuseid ja olla Viimsi vallale veel paremaks partneriks. Meeskond on tubli, miks mitte võimendada oma tugevusi.

Kersti Bocicaut
Viimsi Halduse büroo- ja turundusspetsialist