Rannarahva festivalil toimub suur merelaulupidu

4. juuli 2024

Tänavu 13. juulil Viimsi vabaõhumuuseumis algusega kell 10 toimuv Rannarahva festival on paljude viimsilaste seas suve oodatuim suursündmus. Igal aastal on festivalil pakutud meelepärast tegevust kogu perele.

Festivali programm on väga mitmekesine ja meelepärast tegevust jagub kindlasti kõigile. Lisaks värsket toidukraami pakkuvale Viimsi taluturule toimub festivali päeval ka vanavara- ja käsitöölaat, kus on kohal kauplejad üle Eesti. Kaubelda saavad ka lapsed – laste alal on avatud mänguasjatäika, kus lapsed saavad oma seisma jäänud mänguasjad müüki panna ja müüa ka omavalmistatud suupisteid. Lapsi rõõmustavad maskotid Vigri ja Vipsik.

Viimsi raamatukogu avab sel päeval muuseumis lastele mõnusa lugemisnurga. Kingu talus saab nautida vana kombe kohaselt röstitud värsket kohvi ja kuulata kohvitantade lugusid kohvi ajaloost Eestis. Muuseumi alal on avatud erinevad töötoad. Paadimeister Argoga saab juba traditsiooniks saanud toredaid mängupaate meisterdada. Meesperele pakub kindlasti huvi meie salapiirituse programm ja võimalus osaleda erinevate napsude pimetestis. Festivali kulminatsiooniks on aga kindlasti suur Merelaulu Pidu.

Merelaulu Peo projektijuht Annaliisa Sisask-Silla sõnas, et pidu toimub tänavu juba kolmandat korda. Sellest on saanud mõnus traditsioon ning suures ühendkooris löövad laulu lahti paljud Viimsi kooride ja külaliskooride lauljad. Publiku kutsuvad kaasa laulma Reet Linna ja Gerli Padar. Laval on ka ansambel Horoskoop. Tantsu jalga keerutavad Anli Aja ja Maido Saare rahvatantsurümad.

Tuleb tore pidu, kuhu kõik on oodatud!

Rannarahva festivali täpsema kava leiab Rannarahva muuseumi kodulehelt www.rannarahvamuuseum.ee.  Kui soovid tulla laadale kauplema, kirjuta: laat@rrm.ee.

Jekaterina Alipova
Rannarahva muuseumi sündmuste projektjuht