Riikliku toetusega loovteraapiateenused Viimsi teraapiakeskuses

7. veebr 2024

Tänu Viimsi valla taotletud riiklikule toetusmeetmele oli kohalikel elanikel võimalus osaleda tasuta iganädalastel individuaal- ja grupiteraapia seanssidel. Hea on tõdeda, et kokkuvõttes käis keskuse teraapiates kokku ligi 40 inimest vanuses 6–50 eluaastat, mis oli ka selle meetmeperioodi täismaht.

Pöördumispõhjuste nimekirjas olid peamiselt meeleolu- või ärevushäired, depressioon ning psühholoogilised kriisid. Toetusprogrammi raames loodud võimalus tulla tasuta teenustele aitas paljudel valla inimestel saada väärtuslikku tuge ja informatsiooni ning avardas ligipääsu vaimse tervise teenustele kodukoha lähedal.

Väikeste kohtumiste suured võidud
Teraapiaprotsesside periood oli küll lühike, kuid pakkus siiski võimalust mitte ainult kaardistada inimeste probleeme ja vajadusi, vaid seada üheskoos ka konkreetseid lühieesmärke või võtta luubi alla tõsisemat sekkumist vajavad juhtumid. Osalejate seas oli ka edulugusid, kus emotsionaalse heaolu tõus, suurenenud eneseväljendus ja tugevnenud sotsiaalsed sidemed olid selgelt tajutavad. Lisaks mõõdetavatele edusammudele on alati rõõm märgata ka neid väikseid hetki, kui kellegi laps või noor leiab taas tee huviringide juurde või loob uusi sõprussuhteid. Sellised väikesed võidud rikastavad koostööd, muutes selle mitte ainult tõhusaks teraapiliseks sekkumiseks, vaid ka südantsoojendavaks kogemuseks nii terapeutidele kui ka osalejatele endile. See annab meile kinnitust, et isegi lühiajaline kohtumine on oluline ning võib käivitada inimeses suuremaid muutusi.

Uuest aastast töö jätkub
Oleme igapäevaselt pühendunud sellele, et Viimsi teraapiakeskus oleks mitte ainult koht, kust leida järjekordne terapeut, vaid inspireeriv ja turvaline paik, kus taasleida oma ressurss ja tee tervenemise ja heaolu suunas. Teeme jõupingutusi, et pakkuda läbi teraapiakohtumiste inimestele ka praktilisi vahendeid ja teadmisi, mis suurendaks inimese igapäevaelu positiivseid muutusi ja isiklikku kasvu. Oleme tänulikud, et koostöö Viimsi vallavalitsusega väga hästi sujub ning taolised vajalikud koostööd jätkuvad loodetavasti ka tulevikus.

Käll Kruusmägi
Viimsi teraapiakeskuse terapeut