Rohkem kui magala – koos saame teha Viimsist atraktiivse ettevõtluskeskkonna

21. sept 2023

Viimased rohkem kui viis aastat olen ma töötanud Viimsis ja võin uhkusega öelda, et see on otsus, mida ma pole kordagi kahetsenud. Kuigi ka minul oli alguses teatavad hirmud, siis senine kogemus näitab, et Viimsi on suurepärane koht ettevõtlusega alustamiseks ning meil on veel palju kasutamata potentsiaali.

Kas kliendid ikka viitsivad siia kaugele sõita?
Suurema osa oma töisest elust olen töötanud kas pealinna keskmes või läheduses. Kui ma 2018. aastal isapuhkusel olles otsustasin teha esimesed sammud ettevõtluse suunas ning liikuda IT-sektori palgatöölt oma digiteenuste disainiagentuuri loomiseni, siis üsna pea leidsin end valiku ees – kus saab olema kontor? Tekkis hirm, kas kliendid ja partnerid, kellest paljud asuvad pealinna keskmes, viitsivad siia kaugele, Viimsisse sõita. Täna saan öelda, et see hirm on osutunud täiesti alusetuks.

Minu töö digiteenuste strateegi ja disainisprintide läbiviijana tähendab, et umbes pool aega töötan ma virtuaalselt, kas üksi või koostöös klientide ja partneritega. Teine osa ajast läheb reaalsete töötubade, koolituste ja disainisprintide läbiviimiseks. Viimsi Äritare on olnud minu ettevõtte koduks selle loomisest saati ning kõik, kes on siin käinud, on kiitnud mõnusat ja inspireerivat keskkonda. Metsa ja mere lähedus, kaasaegsed tööruumid ja piisavalt söögikohti muudavad selle ideaalseks koostöökohaks ja on heaks vahelduseks kesklinnast välja tulemiseks.

Töötamine Viimsis on minu jaoks olnud ka praktiline valik. Olen säästnud palju väärtuslikku aega, mida veeta rohkem pere ja oma hobidega tegeledes.

Unistus tugevamast ja toetavamast kogukonnast
Kui ma oma ettevõttega alustasin, ütlen ausalt, ei olnud ma teadlik ja ei osanud kohalikku ettevõtluskogukonda enda jaoks ära kasutada. Kui tol ajal oleks olnud teadmine teistest ettevõtjatest, kel samalaadsed väljakutsed, või toetus mentorite ja kogemuste jagamise näol, siis oleks see kindlasti olnud suureks abiks. Õnneks olen leidnud Viimsist mitmeid ettevõtteid, kellele oleme abiks olnud.

Viimsis tegutseb täna palju väga ägedaid ettevõtteid, kellest mul aimugi pole. Arvan, et koostöös kogukonnaga ja läbi regulaarse networkimise ürituste saaksime leida võimalusi, kuidas aidata kohalikel ettevõtetel kasvada ja tuua Viimsisse veel rohkem lisandväärtusega töökohti. Samuti on meil kindlasti palju avastamata talente, kel tiksub peas ehk sarnane mõte – astuda esimesed sammud ettevõtluse suunas –, aga kes vajavad toetust või väikest tõuget.

Üks hea koht teha esimene samm on Viimsi ettevõtluspäev, mis toimub juba teist aastat ja toob kokku nii juba tegutsevad ettevõtted kui ka need, kel asi veel idee faasis. See on suurepärane võimalus ühiseks aruteluks – kuidas tugevdada kohalikku ettevõtjate võrgustikku? Kuidas süstida rohkem julgust kogukonna liikmetesse oma äri alustama või oma tegevust Viimsisse kolima? Seega tule kohale ja räägi kaasa! Koos saame muuta Viimsi ettevõtluskeskkonna veelgi atraktiivsemaks ja inspireerivamaks.

Andres Kostiv
digiteenuste strateeg ja disainisprintide läbiviija, Viimsi ettevõtluspäeva päevajuht