Suvi algab koos kogukonna laulu- ja tantsuõhtuga

29. mai 2023
foto

Mai viimastel päevadel täitub Viimsi staadion rahvatantsu, koorilaulu ja pillimänguga. 30. mai õhtul ootavad Viimsi noorte ja täiskasvanute rahvakultuurikollektiivid sõpru, tuttavaid ja kogukonda laulu- ja tantsuõhtule, kus tantsumurule, koori- ja orkestrilavale astub ligi 1000 esinejat.

Selle aasta juuli alguses toimub noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“, mis tähendab, et sajad Viimsi koolide õpilased on pikka aega teinud proove ning käinud ette tantsimas ja laulmas, et pääseda suurele peole. Et õpitud repertuaar suveni meeles püsiks ning et pere ja sõbrad saaksid esinejaid näha lähemalt kui suvel lauluväljakul või Kalevi staadionil, kutsusid vallavalitsuse kultuuri- ja haridusosakond kõiki noortekollektiive mai lõpus Viimsi laulu- ja tantsuõhtule esinema. Kuna paljud rahvakultuurikollektiivide juhendajad teevad proove ka täiskasvanutega, siis liitusid kontserdi kavaga ka kõik vanemad rahvakultuuriharrastajad. See tähendab, et väikesest noorte kontserdist saab hoopis suur rahvapidu tuhande esinejaga. Kasutades Karl Ferdinand Karlsoni sõnu, mida iga eestlane teab, siis võib öelda, et terve vald saab kokku aetud ning kihelkond kokku kutsutud.

Ligi kahetunnise kontserdiga tuuakse publiku ette suvise noorte laulu- ja tantsupeo repertuaari parimad palad, muid viimastel aastatel õpitud laule, tantse ja pillilugusid ning mõned koorilaulud ja rahvatantsud, milleta ükski rahvapidu toimuda ei saa. Loomulikult tulevad esitamisele ka „Püha on maa“ kontserdi tunnuslaul „Sata sata“ (autor Mari Kalkun) ning ka sama muusika järgi valminud Maido Saare tants „Elotähti“. Kooride kava on aidanud kokku panna Hille Savi ning rahvatantsurepertuaari Agne-Kurrikoff Herman ja Anli Aja. Pillimuusika kava on kokku pandud pillimängijate juhendajate koostöös.

Rõõm koos olemisest
Kui paljude Eesti rahvakultuurikollektiivide jaoks tähendasid COVID-19 viiruse aastad kooskäimiste järjepidevuse katkemist, siis Viimsi laulu-, tantsu ja pillimängu traditsioon elas keerulised aastad üle ning harrastajaid on palju.

Eelmise aasta detsembris toimus Viimsi Artiumis täiskasvanute rahvakultuurikollektiivide esinemisel mitmesaja osalejaga Viimsi kultuuriaasta tänukontsert, mille lõppedes tõdesid paljud, et tore oleks kaasata ka noored ning teha suur rahvapidu.

Nõnda näemegi 30. mai õhtul viimsilastele esinemas Randvere Pasunakoori, Viimsi muusikakooli puhkpilliorkestrit, keelpilliorkestrit ning kandleansamblit. Randvere kooli laste rahvatantsurühmasid 1. klassist kuni 9. klassini ning lisaks Randvere Tantsupere C-noorterühma, naisrühmasid, segarühma ja ka Randvere kooli mudilaskoori. Viimsi gümnaasiumist esineb C-segarühm ja segakoor. Viimsi koolist 1. kuni 4. klasside rahvatantsijad, vilistlaskoor, mudilaskoor ja lastekoor. Haabneeme kool on esindatud mudilaskoori, lastekoori ning 1.–3. klassi rahvatantsurühmadega. Püünsi koolist tulevad esinema 1. kuni 6. klasside rahvatantsijad ja mudilaskoor.

Täiskasvanutest esinevad veel Viimsi õpetajade naisrühm Nõõps ja rahvatantsurühm Õõps, rahvatantsurühm Valla-alune, Viimsi muusikaliteatri naiskvintett, ViiKerKoor ja segakoor Viimsi.

Kontsert Viimsi staadionil (Karulaugu tee 15) algab kell 19. Liikumisaasta puhul soovitame muidugi kõigil kohale tulla jala, ühistranspordiga või kergliiklusvahendiga. Nõnda nagu laulupidudel ikka soovitame kaasa võtta oma istumisaluse, et staadioni kunstmurule end mõnusasti sisse seada. Pinke istumiseks jagub kiirematele ning loomulikult ka eakatele. Kui olete tulemas autoga, siis publiku parkla on Viimsi staadioni peamine parkla ning Päikeseratta lasteaia ja Haabneeme kooli parklad. 29. mai õhtupoolikul ning 30. mail palume Haabneeme keskuses kõikidel liiklejatel arvestada ka rohkemate rahvarõivas laste-, noorte- ja täiskasvanutega. 

Kohtumiseni Viimsi laulu- ja tantsuõhtul!

Harri Ausmaa
kultuuriosakonna juhataja

Foto: Tiit Mõtus