Tenniseoskus on hindamatu aare

21. märts 2023
foto

Active Tennis on koht, kus kujundatakse spordiharjumust, mis on eluaegseks rekreatiivseks tegevuseks ja kus pakutakse võimalust leida endale suurepärane spordiala kas hobi või võistlusspordi näol. Active Tennis pakub tennisetreeninguid lastele, noortele ja täiskasvanutele eelkõige just Viimsis.

Tennis on üks väheseid spordialasid, mida saab harrastada terve elu. Palju on kirjutatud tennise sobilikkusest igakülgselt arendavaks tegevuseks, seda nii tennise sotsiaalsest, mängulisest kui ka füüsilisest aspektist.

Tennisemängus on tõepoolest omavahel seotud erinevad tegurid, mis muudavad tennise suurepäraseks ja mitmekülgseks vaba aja tegevuseks nii harrastajatele kui ka võistlussportlastele. Tennist saavad mängida eri vanuses, erineva füüsilise ettevalmistuse ja oskustega inimesed.

Millal peaks alustama ja mida tennis mängijale pakub
Tennisega ei ole ka kunagi liiga hilja alustada. Kuid mida varem alustada, seda varem saab ka mängu vilju nautida. Lapsena õpitud oskused jäävad kestma kogu eluks. Tennisetrenn on lapsele suurepärane liikumistrenn, mis on kasulik kogu keha arengule, arendades samaaegselt liikumisega ka koordinatsiooni. Lisaks kehalisele tegevusele pakub tennis ka väljakutset vaimule, arendades ajutegevust. Ja muidugi arenevad lapse sotsiaalsed oskused – trennis õpitakse, kuidas koos tegutseda, teistega arvestada, kuid ka seda, kuidas olla iseseisev ja oma tegude eest vastutada.

Õppides valitsema palli ja selle kaudu ka iseennast, pakub tennis mängijale igakülgset arengut ja suurt naudingut, õpetab võitma ja kaotama ning nii enda eest seisma kui ka kaaslastega arvestama. Need on oskused, mida me kõik elus vajame. 

Meie eesmärk 
Active Tennises oleme kui üks meeskond ja tegutseme ühe eesmärgi nimel – saada parimaks, tunda mängust rõõmu ja teha seda südamega! Just nagu on öelnud Chris Evert: “If you’re a champion, you have to have it in your heart”.

Lisaks aktiivsele tegevusele on treeningul tähtsal kohal hea tuju ning just seetõttu peab olema trenn koht, kuhu on eelkõige tore tulla ja kus on vahva olla. Lisaks tennisele käime vahel koos ka suusatamas, ketta- või minigolfi mängimas, püüame kala ja teeme lisaks tennisele laagrites ka palju muud põnevat. Muidugi ei tule väljakul alati kõik välja nii, nagu tahaks, kuid soov treenida ja usk endasse, on need, mis viivad võidule. Ikka samm-sammult ja päev-päevalt eesmärgile lähemale. 

Suvised treeningud ja laagrid
Peagi on algamas välihooaeg ja kevadel alustades saabki pea värskes õhus mängida. Miks mitte alustada just nüüd ja kinkida endale elamus kogu eluks, lubades enda ellu vahva tegevuse, mis  pakub väljakutset nii füüsisele kui ja vaimule, pannes silma särama ja pakkudes lisaks sportimisele ka naudingut suhtlemisest? Kui tekib küsimus, miks teha sporti, siis juba Ernst Hemingway ütles: „Sport õpetab kõike – õpetab elu!“ Nii et Active Tennisesse tasub külla tulla, sest meie teame, et su elu muutub meie juures paremaks.

Suveks on planeeritud ka linnalaagrid juba neile, kes on tennisega sina peal, kuid ka neile, kes ei ole veel tennisega sinasõprust teinud. Linnalaagrid toimuvad nii juuni- kui ka juulikuus ning sinna on planeerinud sel hooajal neli vahetust. Tulemas on ka ööbimisega laagrid. Laagripäevade sisse mahub lisaks tennisele veel palju muud põnevat. Tuleb vaid ennast trenni või laagrisse registreerida.

Saame tuttavaks – Kert Kevin Lissmann
Active Tennise V kategooria tennisetreener Kert Kevin Lissmann on tennisega tegelenud kogu oma elu. Samuti on ta tenniseteemadel kirjutanud nii oma bakalauruse- kui ka magistritööd. Ka hetkel, omandades oma teist magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikooli turunduse ja juhtimise erialal, jätkab ta tenniseteemade uurimisega. Ikka selleks, et mõista ja teistele edasi anda, miks on tennis sedavõrd suurepärane spordiala, et sellega tegelemine pakub mängijale nii palju ja et nii lapsi kui ka täiskasvanud selle spordialaga nakatada. Olles ise väga mitmekülgne sportlane ja tegelenud pikalt nii ujumise kui ka võistlustantsu ja triatloniga, oskab ta hinnata tennise mitmekesisuse võlu ja annab parima, et seda ka Active Tennise treeningutel edasi anda. Ja trennis saab temaga lisaks inglise keelele rääkida ka prantsuse keeles.

Tulekul on tasuta tennise proovitreeningud kõikidele huvilistele!
Viimsi valla spordiaasta kuude lõikes on märts kuulutatud tennisekuuks ja Active Tennis kutsub seda äget spordiala enda jaoks avastama nii suuri kui ka väikeseid.

Laupäeval, 1. aprillil kell 14–15 toimub tasuta trenn lastele ja kell 15–16 täiskasvanutele. 
Kaasa tuleb võtta sportimiseks sobilikud riided ja mittemääriva tallaga treeningjalanõud. 
Reketi saab proovitreeningul treeneri käest tasuta. Kindlasti on vajalik eelregistreerimine: tennis@activestudio.ee.
Jälgi Active Tennist Facebookis: www.facebook.com/ActiveTennisSport.

Kert Kevin Lissmann 
Active Tennis juhatuse liige