Värskenduse saanud Viimsi huvikeskuse teatrisaal kutsub uudistama
Põhja-Harju koostöökogu (PHKK) LEADER toetusmeetme 2 rahastusega on täielikult uuenenud Viimsi huvikeskuse teatrisaali valgustehnika ning ka saal ise on suve jooksul saanud värske ilme.
Huvikeskuse uuenenud teatrisaali uksed avanevad algavaks hooajaks 28. septembril, mil saab kaasa elada elust suurematele kangelastele armastatud näitlejate esituses. Etendusi leidub igale maitsele ja vanusegrupile. Lisaks teatrile pakume elamusi muusikasõpradele ka mitmete kontsertidega. Kultuuriürituste programm on hooaja jooksul pidevas täienemises.
28. septembril kell 19 poliitkomöödia “Pidu Riigikogus”
Tegemist on humoorika, ironiseeriva ja groteskse vaatega riigikogus toimuvale “peole”, millest tahavad osa võtta ka kolm täiesti tavalist meest: kulturnik, põllumees ja õpetaja. Milliseid seaduseid võtaksid need täiesti lihtsad eesti inimesed vastu ja kas võimuni jõudes ähvardab selle pähehakkamise oht?
Üha enam kuuleme me rahvasuust küsimust, mis “pidu” see seal riigikogus toimub. Ka riigikogu liikmed ise räägivad, et see pidu, mida me oleme siin pidanud, on nüüd läbi. Millist pidu on peetud ja kas see ikka on läbi?
Laval on Veikko Täär, Lauri Kink, Silver Kaljula.
1. oktoobril kell 11 kontsertetendus “Muusikapäev Lolala Muusikamaal”
Muusikapäev on Lolala Muusikamaa tähtsaim ja oodatuim pidu – siis saab tähistada rahvusvahelist muusikapäeva. Seda tehakse, nagu ikka, ohtra laulu ja tantsuga. Kontsertetendusel “Muusikapäev Lolala Muusikamaal” toimub mitme uue, veel avaldamata laulu esmaesitlus ning äratundmisrõõmu pakkuvad kõigi lemmikud laulud nagu “Krokodill Villi”, “Ole minu sõber”, “Tunnete laul” ja paljud teised.
5. oktoobril kell 11 kogupereetendus „Seebimullide maagia“
Ükskõik, kui vana sa ka poleks, täidavad seebimullid su südame rõõmuga ja naeratus särab su näol. Etendus sobib kogu perele ning on vanusepiiranguta. Mustkunstniku osavates kätes omandavad seebimullid kõikvõimaliku kuju ja suurusega, tantsivad, hõljuvad õhus, põlevad ja loovad ebatavalisi voore. Programm sisaldab ka naljavärki. Ja mõned teist saavad lavale minna ja artistiks saada.
8. oktoobril kell 19 menulavastus „Kalevipojad – Made in Finland“
Kevadel kiirelt välja müüdud lavastus tuleb taas Viimsisse. Julge eestlase rind on rasvane ja jultunud pealehakkamine tähendab poolt võitu? Kalevipojad on käinud põhjanaabri juures rikkaks ja õndsaks saamas alati. Ka sel korral seavad vahvad Eesti mehed sammud lombi taha ennast kehtestama. Tegus inimene leiab tööd alati ja võtab vastu ka selliseid ülesandeid, millest jõud üle ei käi. Ehitamine, lammutamine, tohterdamine ja laulmine – käkitegu! Samas saame paralleelselt jälgida, kuidas ja milleks mindi Eestist Soome juba ennemuistsel ajal. Ja kas minemise põhjused on aastasadadega üldse väga muutunud.
”Kalevipojad – Made In Finland!” on komöödia, milles reaalelu tragöödia, naabrimehelik huumor ja optimistlik eestlus moodustavad ühes säriseva terviku. Enne, kui Soome tööle lähed, vaata ära see lavalugu! Ja äkki pärast ei lähegi või kui ikka lähed, siis palju targemana.
Mängivad Jan Uuspõld, Indrek Taalmaa, Ott Sepp.
18. oktoobril kell 19 “Kuulus on kummaline. Lõbus luulemäng Suumani Sassi elust“
Luulemäng kunstniku ja luuletaja Aleksander Suumani või, nagu teda kutsuti, Suumani Sassi elust ja loomingust. Aleksander Suuman sündis 25. aprillil 1927 Metsakülas (Simunas) ja suri 19. aprillil 2003 Tallinnas oma kodus Kirjanike Majas. Sõprade ja avalikkuse jaoks lihtsalt Suumani Sass oli eesti luuletaja, kunstnik ja õpetaja. Sassi pilk märkas elu veidrusi ja nii on ka tema luule täis lustakaid ja elurõõmsaid salmideks vormistatud hetki. Salmid vormuvad ühe kunstniku eluteeks, mis on ilmestatud Sass Suumani maalidega, mis ilmuvad lavastuse taustale. Lisaks luulele kõlavad lavastuses tema õe Helmi meenutused nende ühistest hetkedest. Lavastuse taustaks jooksvad Suumani Sassi maalid on pannud uuesti elama tema poeg Aapo Pukk.
Laval on Üllar Saaremäe, Elina Reinold, Margus Grosnõi.
26. oktoobril kell 19 improetendus
Külla tuleb Improteater Ehatäht. Seda etendust peab kuulma, nägema ja kogema, miks mitte ka hiljem teistele edasi rääkima. Teater üllatab nii ennast kui ka publikut. Kõik lood sünnivad kohapeal.
29. oktoober kell 19 Teater R.A.A.A.M. menulavastus „Audients“
Nädal enne esietendust, kõige pöörasemal peaproovide perioodil, külastab teatrijuhti veider uurija ühe salapärase süüasjaga, millel nimeks “Teatritoimik”. Algab pingeline ja samas absurdne ülekuulamine, kus väga kiiresti hägustub, mis süüasjaga on üldse tegemist, kes keda süüdistab ning millega seoses. Mis on päriselt ja mis mängult? Tundub pealtnäha lihtne lugu võimu ja vaimu omavahelistest suhetest ning vastuoludest, aga lähemal vaatlusel hakkavad hargnema erinevad tasandid. Veidi kafkalik vaade jaburasse bürokraatlikku masinavärki ja selle koomiline kokkupõrge boheemlasliku ning maagilisena näiva teatrimaailmaga. Kas need maailmad või need kaks ootamatutel asjaoludel kokku saanud inimest on üldse nii erinevad, kui esmapilgul tundub?
Mängivad Priit Võigemast ja Henrik Kalmet.
30. oktoobril kell 11 lastelavastus “Mälestuste pööning”
Igaühel meist on oma karbike, kus hoitakse südamele armsaid esemeid ning iga eseme on seotud mingisuguse mälestusega, seiklusega ja emotsiooniga. Aga millist lugu hoiavad merikarp ja meritäht? Mida meenutab tavaline kinnas? Mis lugu võis tassiga seigelda ja mida akvaarium siin teeb?
“Üldiselt on pööningud väga tähelepanuväärne osa majast, seal hoitakse igasuguseid imevigureid ja vanakraami. Näiteks köitis mind kõige rohkem vana pilt. Mõnikord ta justkui elavnes…” Koos elava pildiga elavnevad tänu muinasjutu tegelastele ka teised esemed pööningul ning koos esemetega ka mälestused. Lavastus on ilma sõnadeta, mis saab olema arusaadav igaühele, olenemata keeleoskusest, nii lastele kui ka nende vanematele. Lavastuse pikkus on 1 tund (ilma vaheajata) ning see on sobilik lastele alates 6. eluaastast.
5., 8. ja 9. novembril Viimsi Muusikaliteater 25 galakontsert
Meeleolukas läbilõige muusikaliteatri viimase 14 aasta etendustest.
15. novembril kell 19 Komöödiateatri etendus „Kolm musketäri – lõbusad lood tööst ja rahast“
Iga tööusku eestlane teab, et kui kõvasti tööd teha ja vaeva näha, tuleb ka armastus. Vahel kisub kodukootud filosoofia aga kiiva ja kui põhimõte, kuidas töö nõnda palk, enam ei kehti, peab musketärina mõõga haarama. Siis karjatab eestlasest töönarkomaan prantslasena „üks kõigi, kõik ühe eest!" ning algab kähmlus, kus õde ei tunne õde ega vend venda. Tuntud näitlejad esitavad meile lustakaid lugusid tööst ja selle puudumisest, teenimisest ja teenitu laiakslöömisest ning sellestki, kuidas lollidelt raha ära võtta – elulistest seikadest, millega igapäevaselt kokku puutume. Töö ja palga nimel sekeldamine ajab ühtviisi naerma nii paadunud rööprähkleja kui ka mugavustsoonis uneleja. „Kolm musketäri“ on lustakas kiirkursus eluga toimetulekuks, mille esitavad Marika Korolev, Henrik Normann ja Marika Barabanštšikova.
22. novembril kell 12 ja 18 Rakvere Muusikaliteatri muusikal „Elupuu päästmine“
Rakvere muusikakooli laulustuudio jaoks loodud algupärane muusikal “Elupuu päästmine”. Esinevad Rakvere muusikakooli laulustuudio õpilased.
30. novembril kell 12 ja 2. detsembril kell 11 Viimsi Muusikaliteatri laste jõuluetendus „Teekond tähekeste juurde“
Enne saabuvaid jõule on olukord metsas ja külas kurb, sest aina langev lumi ning kaelani kõrguvad hanged on rikkunud laste jõulurõõmu. Koduhaldjas Aeh pöördub suures mures kahe laisa metshaldja Ohoo ja Oioo poole, kellega koos võetakse ette seiklusrikas teekond tähekeste juurde. Taevavõlvil koos tähekeste Hõbekihara ja Sinitähekesega hakatakse murele lahendust leidma, et lastele jõulurõõm jõuludeks kohale jõuaks.
Muusikal "Teekond tähekeste juurde" on muinasjutuline rännak, kust ei puudu meeleolukad laulud ja tantsud, värvikad tegelased, huvitavad juhtumised ja seigad, kus ka lapsed saavad kaasa lüüa. Lavastuse peamine sihtrühm on kuni 12-aastased lapsed, kuid on sobilik vaatamine ka lapsemeelsetele ja muinasjutte armastavatele noortele ja täiskasvanutele.
10. detsembril kell 19 etendus „Lambasihver. Pearu naise tõde ja õigus“
"Lambasihvris" saab sõna suurromaanis "Tõde ja õigus" teenimatult vähe tähelepanu saanud Oru perenaine – Lambasihver, kes teispoolsusest tänapäeva reinkarneerub. See on säravalt vaimukas lugu, mis mõnu ja lustiga põrmustab seniseid tänagi au sees olevaid eestluse arhetüüpe. Omadusi, mida romaanis positiivseteks peetakse, näivad laias plaanis sootuks puudustena.
Veiko Märka näidendi on lavaküpseks seadnud lavastaja Andres Dvinjaninov. Teos pälvis 2019. aastal Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel 78 näidendi seast II preemia. Lambasihvrina astub üles Merle Palmiste (Eesti Draamateater).
15. detsembril kell 15 Kaitseliidu Tallinna Maleva Bigbandi jõulukontsert
Menukas ja väga oodatud Kaitseliidu bigbänd tuleb meile taas külla koos üllatuskülalisega. Kontsert on kõigile tasuta!
17. detsembril kell 19 etendus „Oscar ja Roosamamma"
Helge lugu sellest, kuidas Jumal saab appi tulla ka neile, kes temasse ei usu. Vähemalt alguses ei usu. Saades aru, et Jumalale kirjutamine ei tee kurja, mõistab väike haige Oscar, et see annab ta elule hoopis uue sisu ja eesmärgi. Roosamamma pakub Oscarile välja mängu – elada iga alles jäänud päeva nii, nagu see päev oleks kümme aastat. Lapsepõlv, teismeliseiga, armumine ja abielu, lapsed, eksimused ja kõrvalehüpped, vanaduse helge väsimus – need pakuvad Oscarile rõõmu ja annavad talle tarkuse vaadata elu märksa mõistvama ja lahkema pilguga. ROOSAMAMMA: “Me unustame ära, et elu on õrn, habras ja mööduv, aga me kõik käitume nagu oleksime surematud…” OSCAR: “Elu on lahe!“
Mängivad Üllar Saaremäe ja Tiina Mälberg.
Head uut teatri- ja muusikahooaega!
Kui leiad huvipakkuva teatrietenduse, siis tasub piletid kohe broneerida või osta – vaid nii kindlustad omale koha. Pileteid saab osta piletimüügipunktidest ja Viimsi huvikeskuse kontorist kolmapäeviti kell 10–16, vabade kohtade olemasolul ka enne etenduse algust kohapealt. Lisainfot ürituste kohta leiab Viimsi huvikeskuse kodulehelt www.huvikeskus.ee või Facebookist www.facebook.com/ViimsiHuvikeskus. Kohtumiseni teatrisaalis!
Kersti Bocicaut
Viimsi huvikeskuse turundusspetsialist
Foto: Viimsi huvikeskus