Viimsi Haldus tegi suvel remont- ja korrastustöid nii huvikeskuses, haridusasutustes kui ka sadamates ja staadionitel
Vallale kuuluva Viimsi Halduse jaoks on suvi alati kiire tööaeg, kuna koolid, lasteaiad ja teised hallatavad objektid on puhkuste tõttu vähem kasutuses. See annab võimaluse viia läbi põhjalikke hooldus- ja remonttöid, mille eesmärk on hoonete seisukorra parendamine ning turvalisuse ja funktsionaalsuse tõstmine.
Möödunud suvel tehti remonttöid kõigil Viimsi Halduse poolt hallatavatel objektidel, mille tulemused hakkavad mõjutama tuhandeid Viimsi valla elanikke.
Tehtud tööd lasteaedades
Lasteaedade haldusjuht August Kiisk oli rõõmus, et Leppneeme lasteaias valmis MLA Viimsi Lasteaiad, toredate lapsevanemate ja Viimsi Halduse koostöös ilus mängurong, mis pakub lastele uut mänguvõimalust õues.
Pargi lasteaias teostati katusekaablite vahetus ning turvalisuse huvides paigaldati kaks valvekaamerat. Rühma varjualusest panipaigast kujundati mõnus õuesõppeklass, kuhu lapsed saavad sademete eest varjuda, turvaliselt õppida ja mängida. Juulikuus paigaldati õuealale ka uus jalgvärav. „Täname Viimsi noortekeskuse malevlasi, kes aitasid Pargi lasteaia piirdeaeda värvida,“ sõnas Kiisk.
Randvere lasteaia II korruse rühmaruumis vahetati välja küttekonvektorid, et tagada mugavamat sisekliimat.
Algavaks kütteperioodiks valmistudes teostati Leppneeme ja Randvere lasteaedades õhksoojuspumpade remont, mis loob lasteaedade kindlama ja ökonoomsema soojusenergiaga varustatuse.
Tehtud tööd koolides
Koolide haldusjuht Andrus Tedremäe sõnas, et Viimsi koolides viidi suveperioodil läbi suuremahulised remonttööd, mille eesmärgiks on hoonete ja õppekeskkonna kaasajastamine.
Püünsi koolis tehti mitmeid uuendusi, sealhulgas koolimaja katuse katmine biotõkkevärviga ja tuulekastide remont. Juunikuise plaanilise küttesüsteemide audit käigus selgus, et hoone gaasikatlamaja korsten on avariiohtlikku seisu jõudnud ja edasine ekspluateerimine võib lõppeda avariiga, mistõttu oli vajalik teostada korstna vahetus.
Amortiseerunud välitrepid ja varikatuse tugisambad said juulis uue kuue. Kolmes klassiruumis viidi läbi akende kiletamise pilootprojekt ning teostati ventilatsioonisüsteemi täiendused. Korrastati ka koolimaja välisfassaadi ning teostati värvimistöid. Püünsi lasteaia siseruumides teostati sanitaarremont ning välitreppide kapitaalremont.
Viimsi kooli kodunduse klass, mis oli 18 aastat teeninud toiduvalmistamise ja kodumajanduse õpetuse vajadusi, sai tänavusel suvel põhjaliku uuenduskuuri. „Aastate jooksul kulunud ruumid ja mööbel vajasid hädasti värskendust. Läbiviidud kapitaalremont tõi klassiruumi uued, rõõmsamad värvitoonid ja funktsionaalse õppeköögi mööbli, mis pakub kaasaegseid tingimusi nii toiduvalmistamise õpetamiseks kui ka praktiliste oskuste omandamiseks,“ sõnas Tedremäe.
Viimsi kooli suvised remonttööd hõlmasid ka fassaadivuukide ulatuslikku renoveerimist, mille käigus vahetati välja 1000 jooksevmeetrit fassaadi vuuke. Lisaks sellele vahetati välja kooli peauksed, algklasside ning spordikorpuse uksed, mis olid aastate jooksul tuhandeid kordi kasutust saanud ja muutunud raskesti avatavaks ning läbipaistmatuks. Uued Saku Metalli klaasuksed toovad kaasa avarama ja valgusküllasema sissepääsu, andes koolimajale kaasaegsema ilme. Haldusjuht toonitab, et ustele on lisatud ka tänapäevased turvalahendused, avariiväljapääsu poomid, e-lukud ja kaardilugejad, mis võimaldavad õpilastel siseneda kooli oma õpilaspiletiga, tagades turvalisema ja mugavama liikumise.
Üks suurimaid töid oli katuste remont. Koolimaja SBS katuseid renoveeriti 9000 m² ulatuses, kusjuures täielikult uuendati umbes 800 m² katendit. See töö on oluline kooli hoone kaitsena ilmastikumõjude eest ning tagab katuse pikaajalise vastupidavuse. Lisaks vahetati koolimaja katuse klaaselemente 70 m² ulatuses, et parandada hoone energiatõhusust.
Kooliesise piirdeaia värvimine oli samuti üks suveprojektidest, mis andis territooriumile värskema ja hoolitsetud ilme. Kooliala välivalgustite vundamentide taastustöö oli vajalik, et tagada püsiv ja ohutu valgustus õhtustel aegadel. Värskenduse said ka koolimaja ümbruses asuvad õuepingid, mis muudavad puhkealad õpilastele meelepärasemaks.
Viimsi Haldus viis Viimsi koolis läbi valvesüsteemi auditi, mille tulemusena koostati plaan turvasüsteemi kapitaalremondiks. See tagab, et kool suudab ka edaspidi pakkuda turvalist õppekeskkonda. Samuti viidi läbi võimlate põrandate hooldusremont, et tagada õpilastele turvaline ja mugav sportimisvõimalus. Valmistudes uueks kütteperioodiks, teostati küttesõlme remont. Lisaks hooldati klassiruumide akende välikardinaid, mis aitab paremini reguleerida ruumide valgustust ja temperatuuri.
Haabneeme koolis keskenduti hoone sisemuse värskendamisele ja parandustöödele. Esmalt vahetati katuseakende tihendid, mis olid eelduseks fuajee remondiks. Remonditi ka 16 klassiruumi ning kooli fuajee, kus eemaldati lekete tõttu tekkinud kahjustused ja värviti üle seinad, mis olid intensiivsest kasutusest kulunud. Lisaks puhastati põhjalikult katuseakende pinnad, millele ilma tellinguteta ligi ei pääse. Värskenduse sai ka trepihall, kus puhastati ja korrastati kõrgele ulatuvad aknad. Lisaks jõuti suve jooksul teostada võimla põranda hooldusremont, klassiruumide akende välikardinate hooldusremont ning paigaldati fassaadikell.
Ühe töömahukama projektina tõi haldusjuht välja Randvere kooli suuremahulised ümberehitustööd, mille käigus loodi kolm uut 24-kohalist klassiruumi, sealhulgas 100 m² suurune kunstiklass. „Kasvanud vajadus õpilaskohtade järele esitas keerulise väljakutse, sest juurdeehitust ei ole lähitulevikus plaanitud. Lahenduse leidsime olemasolevate ruumide arvelt,“ sõnas Tedremäe. „Kaks klassiruumi loodi E-korpuse väiksemate ruumide vaheseinte lammutamise teel, kolmas klassiruum rajati G-korpuse endise ventilatsiooniruumi asemele. Uues kunstiklassis on nüüd piisavalt ruumi nii klassimööbli kui ka molbertite jaoks, “ on haldusjuht saavutatu üle rahul. Suve jooksul teostati ka võimla põranda hooldusremont.
Haldusjuht märgib, et suviste remonttööde käigus viidi kõikides Viimsi koolides läbi põhjalik elektrisüsteemide uuendus ja kaasaegsete LED-valgustite paigaldus. Lisaks korrastati koolide ventilatsioonisüsteemid, teostati puhastustööd ning vahetati välja filtrid. Samuti viidi kõigis koolides läbi hoonete ja kinnistute auditid, mille tulemusena koostati strateegilised plaanid tulevikus vajalike remontide ja hooldustööde teostamiseks.
Sadamad ja staadionid
Ka sadamates ja staadionitel viidi läbi mitmed tööd, et parandada nende funktsionaalsust ja ohutust.
Leppneeme sadamasse paigaldati makseautomaat, mis võimaldab veesõidukite parkimist ja slipitee kasutamist. Sadamate haldusjuht Sten Šults märgib, et selle uuenduse tulemusena on paranenud parkimisdistsipliin ja vähenenud hoolimatu parkimine kail.
Juulikuus saabusid Viimsi staadionile eelmise aasta kaasava eelarve võitnud uued varumeeste pingid. Tehases on ettevalmistatud ka tribüüni konstruktsioon ja olemas on ehitusluba tribüüni ehituseks. Kaasava eelarve võitnud tribüün valmib oktoobris.
Mõisapargi staadioni piirdeaiad, mis olid ajas pallilöökide tõttu kahjustada saanud, asendati tugevdatud aiapaneelidega. Aiapaneele vahetatakse järk-järgult ka järgmisel aastal.
Avalikud hooned
Lisaks lasteaedadele, koolidele, sadamatele ja staadionitele said suvel uuendusi ka mitmed teised avalikud objektid. „Viimsi huvikeskuses korrastasime oma jõududega suure saali lavataguse ruumi ja garderoobi ning endisest aknaga laost ehitasime ümber uue huvikeskuse õppeklassi. Huvikeskuse suurde saali tuleb LEADER 2023–2027 tegevustoetuse meetme 2 „Elukeskkonna väärtustamine“ raames soetatud uus valgustehnika, mida on juba pikki aastaid oodatud ja mis suurendab kultuuriüritustelt saadavat elamust.
Värskendasime ka saali seinu ja lage ning vanade rebenenud kardinate asemele lasime paigaldada uued,“ loetles suviseid töid haldusjuht Šults.
Viimsi vallavalitsuse fuajees tehti kerge värskenduskuur, mille käigus värviti seinad ja paigaldati uus infolett. Ühtlasi alustati tuletõkkeuste paigaldamise ja ventilatsioonilahenduse täiustamisega tagamaks hoones viibijatele turvalisem ning parema õhukvaliteediga töökeskkond.
Viimsi Artiumi garantiiaeg sai läbi maikuus ning suve jooksul on teostatud erinevaid garantiitöid, näiteks fassaadi kinnitamine, põrandakütte torustiku lekke kõrvaldamine, katuselekke kõrvaldamine ja veekahjude likvideerimine.
Viimsi Halduse suvi oli täis suuremahulisi töid, mille eesmärk oli tõsta valla avalike hoonete ja rajatiste funktsionaalsust ja turvalisust ning toetada hoonetes viibivate inimeste heaolu ja tervist. Koolid, lasteaiad ja muud objektid on saanud värskendusi, mis loovad paremad tingimused nii õppimiseks kui ka vaba aja veetmiseks. Viimsi Halduse südameasi on meie unikaalse elukeskkonna parendamine ja meie kogukonna heaolu suurendamine.
Kersti Bocicaut
Viimsi Halduse turundusspetsialist
Fotod: Viimsi Haldus