Viimsi kool tähistas liikumisaastat matkaga

9. märts 2023
foto

Viimsi kooli pere pühendas liikumisaasta raames oma veebruarikuise koosviibimise just liikumisele. 

Ühiselt käidi avastamas Pirita jõe kaldal Saula-Otiveski matkarada – rada, kuhu igaüks ei satu ja mida tõenäoliselt ka üles ei leia. Õnneks on Viimsi koolis oma teeleidja Meri Heinsalu, kes teab kõige põnevamaid radu ja viib matkalised läbi ka kõige tihedama padriku. 

Matkaraja valikul osutus määravaks logistiliselt mugav asupaik ning võimalus lähedal ühiselt ka lõunasööki nautida. Eesmärgiks oli pakkuda elamust ehk et midagi sellist, mida igal rajal ei koge – Pirita jõe looklev kallas imeilusate vaadetega ja raja vaheldusrikkus. Üheskoos läbiti ligi 8 km pikkune teekond, ületati mitmeid veetakistusi ja maha langenud puid, sumbati lumes ja hiiliti pragiseval jääl. Osa retkest oli kergem (mööda teed), osa päris metsik, kus pidi väljaspool radasid mööda mättaid turnima. Värskel lumel oli märgata ka mitmeid loomajälgi ning eemalt õnnestus näha isegi metskitsi. 

Päev pakkus palju põnevust ja matkajuhi eestvedamisel turvalist seiklust. Matkalisi oli kokku 19 ning kõige noorem oli vaid 3-aastane. Kuivõrd Viimsi kooli õpetajad armastavad liikumist, siis on juba praegu võetud kevadesse plaani ka kanuu- ja rattamatk.

Liikumisaasta kogemuslood!
Jaga ka sina oma kogemuslugu Viimsi Teatajas! Saada kirja pandud kogemus koos paari-kolme fotoga e-postile jane.saks@viimsivv.ee.

Karin Meikas
Viimsi kooli arendusjuht