Viimsi malefestival tõi kokku rekordarvu osalejaid

13. dets 2023

Viimsi koolis 9.–10. detsembril toimunud XI Viimsi valla malefestivali turniirid tõid kohale 162 malesõpra: laupäeval toimunud noorteturniiridel oli osalejaid 136, pühapäevasel kiirturniiril maletas 26 osalejat. Võistluse korraldasid ja viisid läbi MTÜ-d Viimsi Maleselts Apones ja Viimsi Mõttesport, korraldust toetas Viimsi vallavalitsus.

Noorteturniirid toimusid kokku viies erinevas vanuseklassis, paremaid selgitati kuni 6-, kuni 8-, kuni 10-, kuni 12- ja kuni 14-aastaste gruppides, eraldi arvestus oli poistele ja tüdrukutele, auhinnati ka Viimsi valla paremaid noormaletajaid.

Osalejaid oli saabunud noorteturniiridele maleklubidest üle Eesti, suuremad lastegrupid olid Elvast, Tartust, Viljandist, Ida-Virumaalt ning loomulikult oli rohkelt osalejaid Tallinnast ja Harjumaalt, sealhulgas Viimsi lapsi oli osalejate seas pisut üle 20. Tulemused on toodud juuresolevas infokastis.

Pühapäevase kiirmaleturniiri võitis rahvusvaheline suurmeister Meelis Kanep, kes kuulub ka Eesti maleolümpia meeskonda 2024. aastal Ungaris. Temale järgnes Team Estonia naiskonna liige Sofia Blokhin, kes on esindatud järgmisel aastal Eesti maleolümpia naiskonnas.

TULEMUSED
Noorteturniirid 9.12.2023:
U14: 1. Kertu Karba (Tartu Kalev) [4,5 p 5-st]; 2.-4. Bagrat Vares (Mustamäe huvikool), Olga Andreeva (MK Lootus) ja Yaroslav Panarin (Kadrioru MK) [4 p]. Parim tüdruk Kertu Karba [4,5 p]. 21 osalejat.

U12: 1. Andrii Pechonkin (MA Vabaettur) [5 p 5-st]; 2.–4. Lennart Reintam (MK Gambiit), Laur Jakob Jänt (Haabneeme kool) ja Aleksander Lillepruun (MK Kaksikodad) [4 p]. Parim tüdruk Nora Toomast (MK Areng) [3 p]. Parim Viimsi poiss Laur Jakob Jänt ja tüdruk Liis-Marii Kupper. 30 osalejat.

U10: 1.–2. Alexis Miriam Reren (Tõnu Truusi MKK) ja Ilia Bulanov (MK Chess Continent) [4,5 p 5-st]; 3.–6. Adrian Kornilov (MA Vabaettur), Kaspar Kuusesaar (Elva Valla Mõttemängude klubi), Nika Istratova (MK Areng) ja Rasmus Tilling (Elva Valla Mõttemängude klubi) [4 p]. Parim tüdruk Alexis Miriam Reren [4,5 p]. Parim Viimsi tüdruk Lisette Tamm. 39 osalejat.

U8: 1. Kaarel Roht (Viljandi huvikool) [4,5 p 5-st]; 2.–6. Platon Kiritšenko (MK Areng), Jegor Vinogradov (MK Areng), Vladyslav Voropaiev (MK Areng), Artur Kangur ja Fedor Minayev [4 p]. Parim tüdruk Adeele Kask (Elva Valla Mõttemängude klubi) [3 p]. Parim Viimsi poiss Karl Seema ja tüdruk Mari Sööt. Kokku 35 osalejat.

U6: 1. Pavel Timošin (MK Areng) [5 p 5-st]; 2. Iko Korjus (MK Kaksikodad) [4 p]; 3.–4. Märten Molok (MK Kaksikodad) ja Hendrik Borkmann (Laagri huvialakool) [3 p]. Parim tüdruk Elizaveta Kirillova (Viimsi MS Apones) [1,5 p]. Parim Viimsi poiss Martin Laidoner ja tüdruk Elizaveta Kirillova. 11 osalejat.

Kiirturniir 10.12.2023:
1. GM Meelis Kanep (Tõnu Truusi MKK) [6,5 p 7-st]; 2. WFM Sofia Blokhin (MK Vektor) [5,5 p]; 3.–5. IM Andrei Šiškov (Tõnu Truusi MKK), GM Igor Švõrjov (Tõnu Truusi MKK) ja Marti Medar (Tõnu Truusi MKK) [5 p]. 26 osalejat.

Margus Sööt
malefestivali peakorraldaja