Viimsi neiu võistleb telesaates „Tähtede Lava“

20. märts 2024
foto

Viimsi neiu Els Marie Meius (9) astub üles lauluvõistluse „Tähtede Lava“ poolfinaalis.

Saate salvestused on eetris alates 7. aprillist ning Els Marie võistleb 8–10-aastaste vanusegrupis. Viimsi neiule saavad kõik ka kaasa elada, kuna žürii häältega pääseb igast vanuserühmast edasi kolm ning telefonihääletusega üks laulja. Finaalsaade on otsesaade, mis toimub 28. aprillil.

Viimsi koolis 3. klassis õppiv Els Marie hakkas laulma umbes 2–3-aastasena ning on sellest ajast saadik erinevates stuudiotes laulmist õppinud. Lisaks jõuab ta tegeleda ka klaveriõpingutega Viimsi muusikakoolis ning ujumisega. „Laulmise juures meeldib mulle see, et laulmine ei ole raske ning mul on olnud palju võimalusi esinemisteks,“ sõnas Els Marie. Tüdruk tõdes, et laulud jäävad talle ka kergesti meelde. „Ema ja isa ütlevad, et minu sees elab muusika,“ ütles neiu.

foto

Lisaks laulule tuleb selgeks saada ka liigutused. „Õpetaja ütles, et teles on igav vaadata lauljat, kes seisab nagu post. Seetõttu mõtlesime laulu juurde ka liikumise,“ sõnas Els Marie. Liigutuste õppimisega neiul raskusi ei ole, sest tantsida talle meeldib. Lisaks toetavad liigutused ka laulu ja muidugi ka vastupidi.

Oma lauluõpetajat Hedi-Kai Paid iseloomustab neiu nii: „Minu õpetaja on tore, viisakas ning sõbralik. Vahel saab tundides ka nalja.“ Omavahelisi häid suhteid kinnitab ka see, et näiteks repertuaari osas saab oma arvamust väljendada ka Els Marie. „Kui ma ise kuulen mõnda toredat laulu, siis küsin õpetajalt, kas ka mina saaksin seda õppida,“ tõi Els Marie näite. Kuigi „Tähtede Lava“ võistlusel esitab neiu eestikeelse laulu „Luiged“ (autorid Marek Sadam ja Piret Laikre), eelistab ta ise pigem ingliskeelseid palasid. Näiteks on üheks tema lemmiklauluks Alika Milova „Bridges“.

Ideid, kelleks neiu saada soovib, on tal mitmeid. „Kolmeaastasena soovisin saada hambaarstiks, nüüd loodan, et minust saab kuulus laulja. Samas soovin ka inimestele kõrvaauke teha,“ mõtiskles Els Marie.

foto
Hedi-Kai Pai.

KOMMENTAAR
Els Marie on lüüriline ja siiras

Millal Els Marie Teie juures laulmas käima hakkas?
Els Marie lauluõpetaja Hedi-Kai Pai: 2022 suvel asusin elama Viimsisse ja alustasin Viimsi huvikeskuses tööd solistidega sama aasta sügisel. Els Mariest sai Viimsis minu esimene solistiõppe õpilane. Kahe aastaga on Els vokaaltehnilistes oskustes suuri edusamme teinud. Ta on töökas, pühendunud ja armastab väga laulmist. Oleme osalenud mõningatel konkurssidel ning Els on esinenud Viimsis toimunud kontsertidel ja üritustel. See on kindlamaks treeninud tema lavanärvi ja emotsionaalset eneseväljendusoskust.

Kuidas neiut iseloomustaksite?
Hedi-Kai: Els Marie on karakterilt elavaloomuline, dramaatiline, temperamentne, kuid samas ka hingeline, lüüriline ja siiras. Hea natuur lauljana edu saavutamiseks. Ta on valmis hääleseade ülesandeid julgelt katsetama ja õhinal järgi proovima. Alati on tunnis heatujuline ja silmad säravad. Laulud jäävad talle kiiresti meelde, raskemaid vokaaltehnilisi kohti lauludes harjutab seni, kuni need õnnestuvad. Iga õpetaja unistuste õpilane. Meil on väga tore koostöö. 

Mida „Tähtede Lava“ lauluvõistlus endast kujutab?
Hedi-Kai: ETV saade „Tähtede Lava“ sarnaneb 1992–2017 eetris olnud lauluvõistlusele „Laulukarussell“, mille idee autorid olid Eve Viilup ja Aarne Saluveer. Alates 2019. aastast on ETV-s laste lauluvõistluse saade nimega „Tähtede Lava“ (produtsendid Kadi Katarina Priske ja Ingrid Kõrvits). 

Alustuseks toimuvad kõikides maakondades eelvoorud, kus osaleb sadu lapsi üle Eesti ja kust vaid iga vanusegrupi mõned parimad pääsevad edasi televooru. Seekordseks televooruks tuli maakonnast edasipääsenutel saata laulu esitusest demo ning professionaalne žürii koosseisus Liisi Koikson, Robert Linna, Ewert Sundja, Mari Jürjens, Hirvo Surva, Kadri Hunt ja Sirje Medell valis neist välja poolfinaali kolme vanusegrupi (3–7-, 8–10-, 11-13-aastased) 10 parimat lauljat üle Eesti. Els Marie osutus valituks 8–10-aastaste vanusegrupis.

„Tähtede Lava“ annab noortele solistidele võimaluse end professionaalse saatebändi saatel tutvustada kogu Eesti vaatajaskonnale, luua uusi muusikalisi sidemeid eakaaslastega, panna proovile esinemisjulgust ning pakkuda kuulajatele vahvat muusikalist elamust. Kutsume kaasa elama ja kuulama!

Jane Saks
Viimsi Teataja toimetaja

Fotod: Tiit Mõtus ja erakogu