Viimsi/Sportland fänniklubi on meeskonnale häälekalt toeks

11. mai 2023

Enne teist veerandfinaalmängu Eesti-Läti liigas kohtusime kolme tegusa Viimsi/Sportland fänniklubi vedava naisega hubases meeskonna kontoris. Vastaseks oli sel päeval liiga ülekaalukalt parim meeskond – BC Prometey.

Täna me teame, et pea täissaali ees õnnestus viimsilastel see mäng võita ning ka kolmandas otsustavas kohtumises oldi Riias kuni lõpuvileni võidus kinni.

Kodumängudes ei saa kindlasti alahinnata fännide toetust, mida alati ka esindusmeeskonna mängijad ja treenerid rõhutavad. Oma tegemistest rääkisid Nele Tammiksalu, Eha Rikberg ja Ingrid Gantšenko.

Fänniklubi loodi aastal 2019
Tänavuse hooaja alguseni vedasid Viimsi fänniklubi tegemisi esindusmeeskonna mängija Jorgen Rikbergi ema Eha Rikberg ja Anneli Kivi. Aktivistidena võib veel nimetada Heigo Maamäge ja Eero Kauri. Naised tegelesid maskoti joonistamise ja tellimisega ning mehed olid ametis esimeste fännisärkidega.

Kõige esimestel fännisärkidel oli ees Viimsi Korvpalliklubi kiri ning selga kaunistas slogan „Aitame palli korvi“. Kohe alguses sai ostetud ka esimesed trummid, et end saalis kuuldavaks ja nähtavaks teha. Hoogsale algusele järgnes väike langus, kimbutama hakkas koroona ning nii tekkis tegevusse ka pisike paus. „Pärast fänniklubi käimalükkamist jäin ma mõneks ajaks saali üksinda klubile valjuhäälselt kaasa elama, kuid ma olen väga tänulik, et sellel hooajal tulid klubisse ka Nele ja Ingrid, kes tõmbasid fännivankri jälle hooga käima,“ räägib Eha fänniklubi esimestest hooaegadest ja uuest algusest.

Praegune kolmik Nele, Eha ja Ingridi eestvedamisel tegutseb alates 2022. aasta novembrist. „Tahtsime väga klubi aidata, et meeskonna kodumängudel oleks n.-ö. kuues mängija saalis tunda. Klubi tegevjuht Tanel Einaste toetab igati meie tegevusi nii nõu kui jõuga. Tänu klubile on meil olemas uued trummid ning tänu nimitoetaja Sportlandile oleme saanud käia meeskonda toetamas nii Narvas karikamängudel kui ka mullu Riias Final Four lõppvõistlusel, kuhu Sportland bussi organiseeris,“ kiidavad naised koostööd.

„Hetkel on klubi hingekirjas umbes 40–60 liiget, kes on endast meile märku andnud. Meie huvi on, et kodumängudeks oleks saal alati täis, kõik inimesed julgeksid häälekalt kaasa elada ning fännid leiaksid tee ka võõrsil peetavatele kohtumistele, sest seal vajab meeskond veel rohkem meie toetust, et omakorda vastaste fännid üle karjuda, “ räägib Nele.

2022. aasta Eesti-Läti liiga Final Four oli tõeline pidupäev
Oma esimesel Eesti-Läti liiga hooajal üllatas uustulnuk Viimsi/Sportland kõiki, kui võitis poolfinaalis hilisemat Eesti meistrit Pärnu Sadamat ning jõudis finaali, kus tuli alla vanduda Riga VEFi meeskonnale. Kuid hõbemedal üllatas mitmekordselt kõiki asjatundjaid ja ka fänne. „Nagu eelpool öeldud, organiseeriti Riiga sõit samuti Sportlandi poolt ning tänu neile saime sinna sõita erakordselt suure kaasaelajate rühmaga. Sportlandi poolt olid lisaks veel fännisärgid ning ise võtsime kaasa trummid ja pasunad. Klubi organiseeris meile piletid. Samal ajal Riias meiega poolfinaalis mänginud Pärnu Sadama ja ka kohalesõitnud Cramo fännid tulid ka Viimsi finaaliks meile trumme kaasa lööma. See oli unustamatu vaatepilt ja tõeline fännide sõprus,“ räägivad naised vaimustunult.

Kes käinud hubases Viimsi Foruse saalis, on trummipõrinat oma kõrvaga kuulnud ja näinud, et põhiliselt on nende taga vaprad naised, seljas oranžid särgid. „Trumme taovad põhiliselt Ingrid, Eha, Heigo ja mina ise ka. Igapäevaseid küsimusi ja fännide arvu kasvatamisega seotud küsimusi haldame Ingridiga,“ räägib Nele rollide jaotusest.

Nagu ühel õigel fännisektoril kunagi, taotakse trumme meeskonna rünnakul ja kaitses erineva rütmiga, mis vastavalt maitsele võivad ajas muutuda. Vastasmeeskonna vabavisete ajal on kuulda jällegi täiesti erinevat ja kõrvulukustavat lärmi, et vastasmeeskonna mängijaid rütmist välja viia.

Üks klubi – üks pere
„Kõik klubi töötajad ja esindusmeeskonna mängijad ikka teavad meid. Ka Viimsi vahel liikudes alati tervitatakse. Kui on muresid või ka ettepanekuid, kuulatakse meid alati ära. Viimsi korvpalliklubi näol on tegemist suure ja sõbraliku perega,“ kiidavad kõik osapooled koostööd.

Laiemas plaanis on fänniklubi roll end kogukonnas nähtavaks teha ning toetada aktiivset eluviisi läbi korvpalli. Täna on märgata, et tänu esindusmeeskonnale, mis toetub laiapõhjalisele püramiidile, on huvi korvpalli vastu tõusnud. Suvel on korvpalliplatsid alati täis ja sinna on lausa järjekord.

Fänniklubi eestvedajate tegevus sotsiaalmeedia kontodel hoiab esindusmeeskonna tegemistel silma peal ning kindlasti meelitab järjest rohkem inimesi saali, mis omakorda suurendab kogukonna seotust klubiga ning innustab lapsi ja noori rohkem trenni tulema. „Paljud lapsed leiavad oma eeskujud just palliplatsilt ja soovivad nende toel ka ise saada väga heaks mängijaks, ka meie pojad mängivad korvpalli,“ ütleb Jorgen Rikbeergi ema Eha.

Iga Viimsi elanik saab klubile toeks olla – „värvime“ tribüünid oranžiks!
Viimsi fänniklubi ootab oma ridadesse uusi fänne, et „värvida“ saal veelgi oranžimaks, mis on teatavasti klubi põhivärviks. „Oleme otsustanud, et liikmemaksu me ei küsi. Kõik klubiliikmed saavad täna aga soetada endale ilusa ja uhke fännisärgi, millega saab ka niisama sportida ja aktiivselt liikuda. Samuti saab soetada hääleka pasuna. Küll aga otsime omale sponsoreid, et minna võõrsil toimuvatele mängudele suure bussiga meeskonnale kaasa elama. Nn seljaosa särgil on veel vaba,“ teevad naised üleskutse.

Viimsi Sportland fänniklubiga saad ühendust võtta läbi Facebooki: kkviimsifanclub ja Instagramis Viimsi/Sportland Fännklubi.

Kärt Radik
Viimsi Teataja kaasautor