Viimsilane pakub nii autorenti kui ka juhiga väikebusse

5. juuni 2024

Viimsis tegutsev Stirem Auto OÜ pakub nii lühi- kui ka pikaajalist autorenti, soovi korral ka juhtidega väikebusse. Firmat veab kohalik mees Lennart Tammest, kes on transpordialal ja klienditeeninduses tegutsenud juba aastakümneid ning kelle prioriteediks on klientide heaolu ja kvaliteetse teenuse pakkumine.

“Mõte ise midagi teha keerles juba ammu peas ning viimsilasena asutasingi oma firma 2020. aasta alguses. Kontorit kui sellist ei ole meil küll tänase päevani, aga hetkeseisuga ei ole selle järele ka vajadust. Kliendid ja koostööpartnerid saavad oma autod Viimsist kätte, kuid vajadusel toimetame need ka lähiümbrusesse,” räägib Lennart Tammest oma tegemistest.

Tänasel päeval, kui käimas juba viies tegutsemisaasta, hoiab firma käigus üheksat väikest sõiduauto tüüpi sõidukit. “Võtan asju rahulikult, eesmärgiga hoida kogu tegevus professionaalne. Suurte firmadega me autopargi suuruse osas nagunii ei konkureeri ja pole ka sellist eesmärki. Aga rendifirmana meid juba teatakse – meil on välja kujunenud püsiklientuur ja ajame oma asja,” räägib juht firma tegutsemisest.

Väiksemaid busse saab rentida koos juhiga. “Praegu on meil üks 7-kohaline luksuslik buss, kuhu mahub lisaks juhile 6 klienti, ning 23-kohaline buss. Lisaks rendime vahel klientidele ka oma heade koostööpartnerite busse,” räägib Lennart. Eelmainitud 23-kohalise bussi roolis ongi enamasti tema ise.

Sündinud klienditeenindaja ja hinnatud koostööpartner
Lennartile meeldib tegelikult väga roolis olla, kuid kui tellimusmahud paisuvad, siis tulevikus on plaanis töötajaskonda ikkagi suurendada. “Olen terve elu töötanud klienditeeninduses ja kvaliteetne klienditeenindus ei ole minu jaoks lihtsalt vaid sõnakõlks. Viisakad ja puhtad peavad välja nägema nii juhid ise kui ka sõidukid,” räägib mees.

Äris, milles firma tegutseb, loeb koostöö ja hea nimi väga palju. Kõikvõimalike suursündmuste ajaks on piltlikult vaja joonele panna kõik Eestis tegutsevad kvaliteetsed bussiteenust pakkuvad ettevõtted. Samuti teeb Stirem Auto koostööd selliste oma ala gigantidega nagu GoBus, Hansabuss ja Taisto, rentides neile omi busse ning ikka koos juhiga. “Aastaid selles ringkonnas olnuna liigub info kiiresti ning head suhted ja maine on toonud meile päris palju huvitavaid koostööprojekte, alustades turismigruppide teenindamisest kuni Tallinna lennujaamast algavate esindussõitudeni välja,” ütleb Lennart. Konkreetselt nimedest ta rääkida ei saa, aga on tulnud ette, et ta on mööda Eestimaad sõidutanud ka Euroopa riikide kroonitud päid.

Kõike seda kuulates jääb mulje, et päevad on kummist, sest lisaks igapäevasele suhtlemisele, autode n-ö etteviimisele, ise bussiroolis sõitmisele peavad autod ka viksid ja viisakad välja nägema. Küsin ääri-veeri, et ega sellega Lennart ometi ise ei tegele. “Selle jaoks on meil olemas siinsamas Viimsis oma partner, kes hoolitseb selle eest, et meie bussid näeksid puhtad ja korralikud välja,” ütleb firmajuht.

Pigem on kliendid ikka viisakad
Staažikas auto- ja bussijuht on näinud igasugu kliente, aga suures plaanis tuuakse ikka autod tagasi korrektselt ja puhtana. “Eks neid kriipse ja kraapse ikka juhtub, aga kõik need pildistatakse üles nii enne kui ka pärast sõitu ning kui midagi peakski juhtuma, siis selleks on ju olemas kindlustusfirmad. Suures pildis on kõik viisakas ja see teeb rõõmu,” ütleb Lennart.

Suvekuudel on firma klientideks ka välismaalased, kuigi nendel on harjumus kasutada ülemaailmsete kaubamärkide autosid, mida saab rentida otse lennujaamast. Kuid Lennarti sõnul on neil siiski mitmeid püsikliente juba ka üle lahe Soomest, sest sealsel tööturul tegutseb palju eestlasi. Niimoodi on renditud autosid ka mitmeks kuuks korraga välja.

Mees jääb veidi mõttesse, kui palun tal kirjeldada nn ideaalset bussijuhti, aga resümee on selline, mis kehtib mis tahes elualal: “Ole ise normaalne inimene, sõbralik ja abivalmis ning sinuga käitutakse samamoodi. Ükskõik, mis elualal toimetad, oma asja tuleb teha hästi ja südamega. Rääkides oma erialast, siis bussijuht peab nägema alati välja viks ja viisakas – viigipüksid, triiksärk ja korralikud kingad. Iga kliendiga peab oskama piiri tunnetada, aga liiga sõbraks ja pealetükkivaks ei tohi kindlasti muutuda. Kasuks tuleb kindlasti hea keeleoskus, lisaks inglise ja vene keelele annavad soome ja saksa keel palju juurde. Enne reisi algust on soovitatav viia kliendid bussi kodukorraga kurssi ning kui tõesti tekib mõni probleem reisi ajal, siis tuleb kliendi esindajaga suhelda viisakalt. Veel parem oleks seda kõike ennetada ning leppida tellimuse vormistamisel pisiasjad kokku. Aga üldjoontes kõik reeglina ikkagi pigem sujub.”

Auto rentimine on lihtne
Autod saab vajadusel kätte Viimsist, ükskõik millisest piirkonnast, tagastada saab samuti Viimsis või kokkuleppel lisatasu eest ka mujal.
Koduleht: stiremauto.ee
E-post: stiremautooy@gmail.com