Viimsis alustas tööd perearst Mari Virula

5. okt 2023

Alates 1. septembrist on Haabneeme tervisekeskuse juures Viimsi haigla majas avatud perearsti dr Mari Virula nimistu. Nimistusse registreeritakse Viimsi valla elanikke nende sooviavalduste alusel.

Siiani on huvi nimistusse tulla olnud suur, kuid praegu kohti on ning oodatud on kõik kohalikud elanikud, kellel Viimsis perearsti ei ole. Perearsti nimistusse registreerimise vormi võib täita ja digiallkirjastatult saata e-posti aadressile perearst.virula@gmail.com või täita avaldus kohapeal.

„Elukoha vahetuse tõttu hakkasin otsima võimalust kodule lähemal töötamiseks. Juba enne nimistule kandideerimist tutvusin Viimsi haigla ja Haabneeme tervisekeskuse võimalustega ning need kõnetasid. Liitusin Haabneeme tervisekeskusega, kuna mulle sobib siinne perearstide omavaheline koostöövorm ja tööjaotus,“ sõnas dr Virula. Perearst lisas, et ta saab nüüd korraldada tööd nimistuga nii, nagu on seda õigeks pidanud. „Tähtis on, et perearsti ja patsiendi koostöö toimib, siis ei jää inimene oma tervisemurega üksi ja koos saab leida probleemidele kõige sobivamad lahendused,“ lisas ta.

Perearsti vahetamiseks on erinevaid põhjuseid. Sageli ei pöördu patsient aastaid perearsti poole, kuna selleks puudub vajadus. Kui aga tekivad terviseprobleemid või perre on sündinud lapsed, siis oleks hea, kui perearsti tegevuskoht on kodule lähedal ja kontakt perearstiga on rahuldav. „Kui patsient leiab, et perearsti peaks vahetama sellepärast, et talle ei meeldi midagi oma perearstikeskuse või perearsti juures, siis soovitan tõsiselt järgi mõelda, mis on rahulolematuse peamine põhjus, ja võimalusel arutada kitsaskohti oma perearstiga. Usun, et arstidena me kõik tahame patsiente aidata ning pingutame, et leida selleks parim viis,“ ütles dr Virula.

Jane Saks
Viimsi Teataja toimetaja