Volikogu on kahe aastaga teinud head tööd

18. okt 2023

Taas on käes sügis ja sel sügisel on meil võimalik heita pilk praeguse vallavolikogu tööle, sest oleme saanud rahvamandaadi alusel poole oma tööperioodist ära teha ja teine pool on veel ees.

Kaks aastat on möödunud kiiresti ja pean ausalt ütlema, et mul on hea meel kogu selle koosseisu rahvasaadikute üle, sest meie koosseis on püsinud väga stabiilne. See on kindlasti tugevuse märk ja näitab, et valik, mille Viimsi valijad on teinud, on end õigustanud – nad on valinud end esindama pühendunud inimesed. Tunnustan siinkohal kõiki volikogu liikmeid tehtud töö eest ja eraldi kiidan opositsiooni, kes on teinud väga head tööd ja üles näidanud konstruktiivsust.

Suurtest ja olulistest otsustest, mis mõjutavad Viimsi tulevikku, tahaksin esile tõsta pikaajalise arengukava kehtestamise. See on Viimsi valla arengu seisukohalt märgiline samm, sest me vaatame esimest korda rohkem kui 20 aastat ette ja proovime teha juba täna otsuseid, mõeldes sellele, mis saab tulevikus. Viimsi möödunud kahekümne aasta areng on olnud tormiline ja hektiline. Inimeste ootused on muutunud ja mul on hea meel, et saime volikogu otsusega kinnitatud pikaajalise plaani Viimsi arengule. Järgmine oluline samm saab olema üldplaneeringu uuendamine, mis samuti aitab luua selgust.

Mitmed lubadused on ellu viidud
Vallavolinikud on panustanud oma otsuste ja aruteludega mitme olulise arengusammu astumisse. Kindlasti väärib siin esiletõstmist meie viimsilaste spordiharrastuse hüvanguks tehtu ehk sammud, millega on alustatud jalgpallihalli loomisega ja nüüd on järg jõudnud ka Viimsi gümnaasiumi juurde rajatava spordikeskuse projekteerimiseni. Volikogu liikmetele nii koalitsioonis kui ka opositsioonis läheb korda valla haridusvaldkonna käekäik ja selle ümber toimunud aruteludest on kindlasti olnud tuliseim Randvere kooli juurdeehitusega seonduv. Mul on hea meel, et oleme siin teinud ainumõeldava otsuse ja aidanud juurdeehituse valmis saada nii kiiresti kui võimalik. Sellest võidavad need noored ja haridustöötajad, kelle töökeskkond tänu sellele oluliselt paraneb. Oleme liikunud siin läbi raskuste tähtede poole.

Valla arengu seisukohalt on mul hea meel, et oleme hoidnud joont, mis sai lepitud kokku selle volikogu koosseisu töö alguses. Me pole andnud võimalust ühelegi üldplaneeringut muutvale elamuehituse plaanile ja see on põhimõte, millest me ei tagane. Aitäh siinkohal kolleegidele selle meelekindluse eest, sest see on ka olnud Viimsi kogukonna suur soov, et suuremahuline ehitustegevus peatuks!

Samas on uute valimisteni jäänud veel mõningane aeg ja ei saa öelda, et järgmiseks kaheks aastaks ei oleks volikogul tööd või plaane. Jätkub tihe töö volikogu erinevates komisjonides, kus sisuliselt ja kirglikult tegeletakse Viimsi kohaliku elu paremaks muutmisega. Suurimate arengutena ootavad järjekorras Pärnamäele lasteaia rajamine, mida sealkandis väga vajatakse ja oodatakse. Soov on endiselt, et saaksime valmis rannapromenaadi, mis võimaldaks Viimsi rannaala avada kohalikele kasutamiseks veel paremini. Killuplatsile on soov endiselt kujundada keskkond, mis teeniks kogukonna huve ja lähtuks elanike vajadustest.

Kõige suurem ja olulisem teema, mille osas on ka avalikkuse kõrgendatud huvi ning ootused, puudutab Viimsi keskuse väljakujundamist. See on teema, mis on meie töölaual ja mille osas pingutatakse kõikidel tasanditel, sest viimsilased väärivad keskust, mis oleks targalt ja inimsõbralikult kujundatud ning pakuks võimalusi ja kujundaks meie vallale kauaoodatud tuiksoone.

Muidugi ootan väga, et meie spordiharrastajate ja spordi suhtes kirglike kogukonnaliikmete soov täituks ning Viimsi vallas saaks valmis jalgpallihall ja spordikeskus, mis pakuks erinevate alade harrastajatele võimalusi parandada oma treeningtingimusi. Meil on väga head treenerid ja ambitsioonikad sportlased, kelle üle saame uhkust tunda. Iga samm, mis me astume spordi ja liikumisharrastuste parandamise nimel, on samm meie kogukonnaliikmete vaimse ja füüsilise tervise paranemise suunas. Mõlemad on võrdselt olulised ja seepärast ei saa me ka siin lihtsalt oodata, vaid peame otsustavalt tegutsema.

Volikogu liikmete nimel tänan kogukonda selle usalduse eest, mis meile on antud, ja kinnitan, et jätkame sama konstruktiivselt ning eesmärgipäraselt oma tööd!

Atso Matsalu
Viimsi vallavolikogu esimees