Viimsi mõisapargi jalgpalliväljak sai uue kunstmurukatte

14. Okt 2021
Mõisapargi jalgpalliväljaku avamine

Täna taasavati renoveerimiskuuri läbinud Viimsi mõisapargi jalgpalliväljak.

60x66 m valgustatud väliväljak kaeti uue kunstmurukattega, mis tagab järgmiseks kaheksaks kuni kümneks aastaks kvaliteetse mänguelamuse nii laste kui ka teiste spordihuviliste trennideks ja võistlusmängudeks. Lisaks vahetati välja väljaku amortiseerunud piirdeaed.

„Väliväljaku korrastamine oli igati vajalik samm, mis ühelt poolt aitab kaasa jalgpalli edendamisele ja teisalt toob igapäevaselt kindlasti juurde mängulusti Viimsi lastele ja noortele,” lausus vallavanem Illar Lemetti. „Viimsi Vallavalitsuse väga selge eesmärk on olnud viimsilaste sportimisvõimaluste parandamine. Värskelt renoveeritud jalgpalliplatsi kõrval on meil kergliiklusteed, metsa- ja spordirajad, spordikeskus Karulaugus, Püünsi staadion. See näitab, et palju on juba tehtud. Suurematest uutest objektidest on kavas uue spordikeskuse (saalid pallimängudele, tehisjääga uisuväljak ja palju muud) ehitamine ning täismõõtmetes jalgpalli sisehalli rajamine,“ lisas ta.

Abivallavanem Annika Vaikla sõnul on tähtis, et Viimsi saaks juurde kvaliteetset sporditaristut, kuid sama tähtis on olemasoleva taristu korrashoid ja parendamine. „Olen õnnelik, et saime suure asja korda. Pean oluliseks, et viimsilastel oleks parimad võimalused liikumisharrastusega tegelemiseks. Nii noortele kui eakamatele. Igapäevane värskes õhus liikumine on tervise hoidmiseks väga vajalik. Kutsun üles kõiki viimsilasi vähemalt 30 minutit päevas värskes õhus liikuma! Nii oleme varsti tervena elatud aastate edetabelis esikohal. See on ainuke edetabel, millesse pürgimist pean oluliseks,“ lausus ta.

Mõisapargi jalgpalliväljak sai meeleolukalt sisse õnnistatud, kui esimesed värvad löödi Viimsi Vallavalitsuse, Viimsi Haldus OÜ ja ehitaja esindajate poolt.

MTÜ Martin Reimi jalgpallikooli asutaja ja tunnustatud treeneri Martin Reimi sõnul arendab jalgpall lisaks füüsisele koostööoskusi ja kasvatab distsipliini. „See mäng sobib hästi esimeseks spordialaks, sest annab hea üldfüüsilise põhja, mille pealt on võimalik alustada tõsisemat jalgpalluri karjääri või liikuda edasi mõne muu spordiala juurde,“ sõnas ta.

Väljaku renoveerimistöid teostas UNIGRASS OÜ kogumaksumusega ligi 200 000  eurot.