Lemmiklooma omades tuleb tema eest ka hoolt kanda
Iga loomapidaja on kohustatud tutvuma valla lemmikloomade pidamise eeskirjadega. Tagada tuleb järelevalve oma looma üle. Lemmik ei tohi pääseda hulkuma ning tuleb välistada looma ärajooksmise ja teistele loomadele või inimestele kallaletungimise võimalus.
Koerad ja kassid on kiibistatud ja registreeritud lemmiklooma registrisse (www.llr.ee). Oma lemmiklooma saab kiibistada loomaarsti juures ning kanda ka lemmikloomaregistrisse. Kui lemmikloom läheb kaduma, on kerge teda identifitseerida ja omanik saab oma lemmiku kiiresti tagasi. Lemmikloom peab olema ka vaktsineeritud vastavalt kehtestatud õigusaktidele.
Lemmikloomapidaja koristab avalikus kohas oma lemmiklooma väljaheited. Oleme ehk kõik tundnud, kui ebameeldiv on koristamata väljaheide. Pärast lume sulamist jäävad väljaheited eriti silma.
Lemmikloomapidaja jalutab lemmikloomaga avalikus kohas jalutusrihmaga või kandmisvahendis, tagades teiste kodanike ja loomade ohutus. See on elementaarne viisakus ja kõrgema ohu allika valdaja kohustus, sest teatud tingimuste juures võib hammustada või rünnata iga lemmik. Ka mets ja metsarajad on avalik koht, kus liigub palju inimesi ning ka seal kehtib lemmiku omanikule sama nõue. Kui loom on sotsialiseeritud ja sõbralik, tohib ta vabana olla üksnes aedikus.
Lemmikloomapidaja ei käi lemmikloomaga spordi- ja mänguväljakutel ning rannas ja kalmistutel. Spordi- ja mänguväljakute rajamisel kasutatakse spetsiaalseid materjale, mis looma küüntest või hammustustest võivad kannatada saada. Rannahooajal ei ole lubatud avalikes randades lemmikloomaga viibida.
Lemmikloomapidaja välistab lemmiklooma ärajooksmise oma territooriumilt ning kannab vastutust oma lemmiklooma tekitatud varalise kahju korral. Lemmiklooma omades kaasnevad ka laialdasemad kohustused nii looma kui ka kaasinimeste ees ning loomulikult ka lemmiklooma poolt tekitatud varalise kahju korral. Avalikus kohas liikuvad lemmikloomad on varustatud kaelarihmaga, millel on lemmikloomapidaja kontaktandmed.
Kui lemmikloom on kadunud või oled leidnud hulkuva looma, siis tee teavitav postitus sotsiaalmeedias. Hulkuvatest või kodututest kassidest ja koertest edasta info Viimsi vallavalitsusele e-posti info@viimsivv.ee teel.
Viimsi vallas on kaks koerte mängu- ja treeningväljakut: Tammede pargi koerteplats Haabneeme alevikus ja Ristiku koerteplats Metsakasti külas.
Viimsi vallas tegutsevad loomakliinikud on Viimsi loomakliinik (Paadi tee 3) ja loomakliinik Animo (Viama tee 4).
järelevalveosakond
Foto: Annika Haas