Noortel on taas võimalus kandideerida noortevolikokku

21. sept 2023

Vahel võib tunduda, et noortega seotud teemad on üksnes haridus, noorsootöö ja kultuur. Tegelikkuses on neid teemasid märksa rohkem, sest ka noored omavad arvamust näiteks valla kergliiklusteede, haljastuse ja bussiliikluse osas. Seetõttu kutsungi kõiki noori julgelt noortevolikokku kandideerima ning seeläbi oma arvamust jagama. Kandideerimine on avatud kuni 26. septembrini.

Viimsi noored vanuses 14–26 saavad kandideerimiseks esitada taotluse ning noortevolikokku pääsedes esindada eakaaslaste huvisid nii vallavalitsuses kui ka vallavolikogu töös. Lisaks saab noortevolikokku kuuludes edendada noorte omaalgatusi ning võimalusel ja huvi olemasolul korraldada ka erinevaid üritusi.

Viimsi vallavanema Illar Lemetti sõnul on noored aktiivsed inimesed väga oodatud kaasa rääkima valla tegemistes ja noortevolikogu töös osalemine loob selleks head võimalused. ”Senine koostöö noortevolikoguga on olnud tulemuslik ja muuhulgas avanud noortele inimestele võimaluse kujundada meie omavalitsuse tulevikku,” lisas vallavanem.

Kristiina Laura Järve, kes oli Viimsi noortevolikogus aastatel 2014–2017, leiab, et Viimsi noortevolikogu andis talle avaliku esinemise ja arvamuse avaldamise julguse. „Noortevolikogu liikmena õpid eelkõige viima oma ideid teostuseni ning selle protsessi käigus õpid pidama läbirääkimisi, koostama projekte/dokumente, kavandama plaane jms. Pealegi saad tuttavaks noortega, kes on oma iseloomu poolest aktiivsed ning tegusad,“ sõnas Järve. Ta lisas, et noorel on noortevolikogus võimalik suhelda valla esindajatega ja koguda varakult kontakte kogu eluks. „Tulevikus on selline vabatahtlik töö ka CV-s olnud suureks eeliseks. Igal juhul soovitan soojalt!“ Omast kogemusest teab Järve, et noortevolikogu liikme hääl saab Viimsi noorte hääleks ning seeläbi avaneb ka võimalus kujundada seda, et kohaliku elu otsustes oleks noorte huvid arvestatud.

Teiste seas oli aastatel 2016–2019 Vimsi noortevolikogu liige Gerttu Osa. „Noortevolikoguga liitumine ja seal aktiivselt panustamine oli minu jaoks algus positiivsele doominoefektile, mis on toonud mind oma elus kaugemale, kui oleksin ise julgenud tahta. Viimsi noortevolikogus olles sain ennast proovile panna erinevates situatsioonides ning keskkondades, mis omakorda sisendas mulle enesekindlust ja teadmisi edasisteks tegevusteks,“ rääkis Osa. Näiteks julges ta kandideerida ja asuda õppima ülikoolis erialale, mis talle küll huvi pakkus, kuid samal ajal ka korralikult hirmutas.

Üle ega ümber ei saa ka inimestest, kellega Osa aastate jooksul kohtus. „Arvan, et ma olen paljudest olukordadest kergemini läbi tulnud tänu kontaktidele, mis ma noortevolikogus olles sain. Ma olen täitsa kindel, et aeg noortevolikogus saab olema üheks mu peamiseks noorusaja heietuste allikaks, mida lapselastele rääkida,“ mõtiskles Osa.

Kandideeri Viimsi noortevolikokku!
Noortevolikogu liikmeks kandideerimine on avatud kuni 26. septembrini. Loe täpsemalt ning esita oma kandideerimisavaldus ja motivatsioonikiri veebiaadressil viimsivald.ee/noortevolikogu2023.

Ajakava
Kuni 26.09 avalduse ja motivatsioonikirja esitamine