Sügisseiklus algab siit – tutvu huvikeskuse mitmekülgse programmiga

6. sept 2023
foto

Huvikeskus on ideaalne koht, kus ennast arendada, omandada uusi oskusi ning leida sõpru. 2023/24 hooaja saabudes avanevad huvikeskuse uksed mitmekesiste huviringide maailma, kus kõigil, olenemata vanusest, on võimalus leida endale meelepärane tegevus. Uuel hooajal on keskmes mitmekesisus, pakkudes laia valikut huviringe alates beebieast kuni eakateni.

Viimsi huvikeskus pakub ligi 90 erinevat huvitegevuse võimalust. Meie maja huvitegevused toimuvad kahes asukohas: Viimsi huvikeskuses ja Artiumi treeningsaalis. Nii saame pakkuda rohkelt põnevaid, arendavaid ja meelelahutuslikke tegevusi. Lisaks huvitegevusele toimuvad meie juures ka töötoad, koolitused ja loengud.

Uued huviringid
Meero väikelaste folk (1–3-aastastele) – muusikaõpe lähtub õpilase isikupärast ning toetab tema vaimset ja sotsiaalset heaolu.

Meero eelkooliealiste lauluõpe (5–6-aastastele) on laulutund, läbi mille saavad lapsed end väljendada ja avastada endas andeid, mida nad niisama ei oleks osanud arvata.

Meero algklasside soololauluõpe on algklassiõpilastele mõeldud individuaalne laulutund.

Melose MuusikaMaailma muusikaring (3–7-aastastele) on mänguline ja mitmekülgne laste muusikaring, mis toimub lisaks eesti keelele sel aastal ka vene keeles. Läbi liikumise, laulude ja mängude õpitakse kiiresti selgeks silbitamine, kuude nimetused, nädalapäevad jpm.

Maire Eliste muusikakooli klaveriõppe individuaaltundidesse on oodatud klaverihuvilised koolilapsed. Pillimänguoskus on parim kaaslane kogu eluks.

Melose muusikakooli pilliõpe (klaver, viiul ja tšello) on mõeldud alates 6. eluaastast kuni täiskasvanuteni. Pillimäng on hea vahend väljendamaks oma emotsioone ja mõtteid läbi muusika ning nõudes süvenemist, paraneb oluliselt ka keskendumisvõime. 

Muusikaõpe erivajadustega inimestele. Pop-jazz laulu- ja klaveritunnid lastele, noortele ja täiskasvanutele, kuhu on oodatud õppima kõik muusikahuvilised, olenemata kogemusest. Tegemist on individuaaltundidega, repertuaari valikul ollakse paindlikud ja arvestatakse õpilase huvidega. Füüsilise puude või vaimse erivajadusega õpilased on samuti tundidesse teretulnud.

Stuudio Tantsupisik tantsutreeningutele on oodatud kõik 1.–6. klassi õpilased, olenemata eelnevast tantsukogemusest – treenerid on suurte kogemustega tantsuarmastajad, kes nakatavad oma tantsupisikuga igaüht!

Commercial dance’i (12–17-aastased) trennides saavad noored õppida showelementidega tantsustiili, mida kasutatakse suurtel lavadel, kontsertidel ja sotsiaalmeedias. Tunnis töötatakse enesekindluse, suurte liikumiste ja energiaga, mis kiirgab läbi liikumise saali kõikidesse nurkadesse. Hoogsad rütmid ja korralik tantsutrenn on garanteeritud.

JJ-Street tänavatants locking (kuni 18-aastased) on energiline ja kaasahaarav tänavatantsu stiil, kus on olulisel kohal tugevad ja teravad liigutused, keha- ja puusatöö, karakter, aga ka mõned akrobaatilised elemendid. 

Viimsi draamateatri noortestuudio ootab noori vanuses 16–20 vastuvõtukatsetele 30.09 ja 1.10, et selgitada välja 10 noort, kes saavad võimaluse erinevate õppejõudude abil hakata ette valmistama uut lavastust.

Young Engineersi õppeprogrammid (6–12-aastastele) on Harvardi ülikooli teadlaste poolt väljatöötatud robootika- ja programmeerimisalased huviringid, mille motoks on: ehitades targaks.

Eesti keele abiõpe on lugemis- ja kirjutamisoskust arendav ring, mis aitab korrata ja kinnistada olulisemaid eesti keele õigekirja teemasid, millega 3.–4. klassi eesti keele õppes kokku puututakse.

Fredy inglise keel (4–9-aastastele) on oma nime saanud Fredy-nimelise nuku järgi, kes võtab igast tunnist osa ning köidab laste tähelepanu. Koos ringijuhendaja Liisiga õpetab Fredy lastele ingliskeelseid sõnu ja väljendeid ning kõik programmis õpetatav on seatud meeldejäävatesse lauludesse ja mängudesse.

Täiskasvanutele
Fotograafia ABC teeb põhjaliku sissejuhatuse fotograafia imelisse maailma, mis annab tugeva aluse algajast huvilisele ning samuti rohkelt lisateadmisi juba fotograafia harrastajale. Kaheksa kohtumise jooksul tehakse selgeks fotograafia põhitõed ja kaamera käsitlemine, räägitakse valgusest, kompositsioonist ning õpitakse kasutama fototöötlusprogrammi. Kursusel osalemiseks on vajalik fotokaamera.

Meelerahu joogas saavutatakse hingerahu, tasakaal ja kindel meel. Hoolimine enda kehast ja hingest annab selge vaate ka elu kõige keerulisematel hetkedel, paindlik füüsis on lisaboonuseks.

Pehme hommikujooga on laupäevahommikune joogatund, kus on suurepärane võimalus äratada oma päev, sirutades oma keha ning häälestades end meeldivalt eesootavale nädalavahetusele.

Naiste rahvatantsu tundides tuntakse rõõmu liikumisest, tantsitakse nii üksi, paaris kui ka rühmaga, õpitakse tundma pärimuskultuuri ning tantsima folkloorseid tantse.

Huviringide valik ja erinevate sündmuste nimekiri täieneb pidevalt. Infoga saad end kursis hoida kodulehel www.huvikeskus.ee.

Kersti Bocicaut 
Viimsi huvikeskuse turundusspetsialist