Viimsi vald otsib konkursiga kultuuri- ja hariduskeskusele Viimsi Artium juhti

19. märts 2021
Artiumi vaade

Viimsi vallavalitsus kuulutas täna välja konkursi SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium juhi leidmiseks. Kandidaadilt eeldatakse muu hulgas ambitsioonikat visiooni uue keskuse sisulise töö käivitamiseks, kogemust kultuuritegevuse korraldamisel, head läbirääkimiste oskust koostööpartnerite kaasamiseks ning suurepärast juhtimisvõimekust Viimsi Artiumi meeskonna komplekteerimisel.

Kandideerimisavaldusi saab esitada kuni 8. aprillini ning parimale kandidaadile pakutakse SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium juhatuse liikme lepingut viieks aastaks.

“Viimsi Artium on valla läbi aegade üks ambitsioonikamaid projekte ning suurim üksikinvesteering. Eelkõige saab Artium olema kogukonnamaja ning uueks koduks Viimsi muusika- ja kunstikoolidele, kuid samas unistame, et keskuse lavalaudadel hakkavad esinema ka esimese klassi maailmastaarid. Seetõttu ootame, et uuel juhil silm säraks võimaluse üle teha üks omavalitsus nii sisult kui nimelt suuremaks ja tuua Viimsile tuntust mitte ainult Eestis vaid ka maailmas laiemalt,” lausus sihtasutuse nõukogu liige Riina Aasma.

Vallavanem Illar Lemetti sõnul on eesmärgiks kujundada Viimsi Artiumist uus haridus- ja kultuuritempel, kuhu on põhjust tulla nii kõigil viimsilastel kui teistelgi kultuurihuvilistel.

“Samuti soovime muuta Viimsi Artiumi atraktiivseks ka kultuuriturismi edendatavatele ettevõtetele ja teistele, kes soovivad ettevõtmist siduda muude vallas pakutavate teenustega,“ selgitas vallavanem.

2022. aasta veebruaris valmib Viimsi valla uus kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium. Keskus koondab ühe katuse alla muusika-, kunsti- ja teaduskoolid ning huvikeskuse. Samuti tuleb keskusesse 500-kohaline kontserdisaal ja väiksemad kammer- ja black-box saalid, mis võimaldavad Viimisisse tuua täiesti uuel tasemel muusikaelamusi, teatrietendusi ja muid kultuuriüritusi. Viimsi Artium hakkab paiknema Haabneeme kooli kõrval Randvere tee ääres.

Täpsem info kandideerimise kohta SIIN.