Viimsi valla arengukava ja eelarvestrateegia on uuendamisel

16. aug 2022
Foto

Aastal 2019 vastu võetud ning aastatel 2020 ja 2021 muudetud Viimsi valla arengukava ja eelarvestrateegiat pikendatakse kahe aasta võrra. Arengukava koosseisus oleva eelarvestrateegia koostamisel on aluseks võetud 2022. aasta eelarve ja selle täitmine. Täiendatud arengukava ja eelarvestrateegia hõlmavad perioodi 2022-2027.

Viimsi Vallavalitsus viib igal aastal läbi arengukava seiret ja ülevaatust, et tagada arengukavas kokkulepitud tegevuste tulemuslik elluviimine ning arengukava pidev parendamine. Seiretegevuste käigus veendutakse arengukava ja eelarvestrateegia asja- ja ajakohasuses, tuvastatakse parendamist või uuendamist vajavad teemad ja valdkonnad ning vajadusel täpsustatakse ja täiendatakse eelseisvate aastate tegevusi, eesmärke, oodatavaid tulemusi ning vajadusi investeeringuteks.

Viimsi valla eelarvestrateegia on koostatud konservatiivses vaates, mis prognoosib tuleviku rahavoogude kujunemist ja võimaldab teha otsuseid arengu kavandamisel. „Arengukava ja eelarvestrateegiat on täiendatud olulisemate koalitsioonilepingus sätestatud ja muude elluviimist ootavate tegevustega,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Eelarvestrateegia uuendamiseks küsiti sisendit vallavalitsuse hallatavatelt asutustelt ning valdkondade eest vastutavatelt isikutelt. Vallavolikogu eelarvekomisjon on vallavalitsuse töö arengukava ja eelarvestrateegia koostamisel heaks kiitnud ning eelnõu võib suunata esimesele lugemisele.  "Täiendatud arengukava ja eelarvestrateegia tagab Viimsi valla tasakaalustatud arengu, arvestab koalitsioonilepingus kokkulepituga ning näeb ette investeeringud erinevatesse valdkondadesse. Arengukava seab tervikuna eesmärgiks, et valla järgmiste aastate strateegilised tegevussuunad ja tegevused oleksid ühendatud Viimsi ühise laiema arenguvisiooni elluviimiseks,“ sõnas eelarvekomisjoni esimees Jan Trei.

Aastal 2023 valmib Viimsi pikaajaline arengustrateegia aastateks 2023-2045.

„Viimsi valla arengukava ja eelarvestrateegia aastateks 2022 - 2027“ muutmise avalik arutelu toimub Viimsi Huvikeskuses 7. septembril 2022, algusega kell 18.

Dokument on leitav Viimsi valla veebilehel ja paberkandjal lugemiseks Viimsi Raamatukogus (Randvere tee 9) kuni 5. septembrini. Ettepanekute ja küsimuste esitamise lõpptähtaeg on 5. september kell 17. Ettepanekud ja küsimused võib esitada kirjalikult Viimsi Vallavalitsusele aadressil Nelgi tee 1, Viimsi vald või e-posti aadressil: arengukava@viimsivv.ee.

Jane Saks

avalike suhete osakond