1. septembrist tõusevad Viimsis bussipiletite hinnad

24. aug 2022
Bussipilet

Vallavalitsus võttis 24. augusti istungil vastu otsuse tõsta 10% ulatuses Viimsi bussiliinidel piletihindasid, et oleks võimalik tagada liinivõrgu säilimine praeguses mahus.

Senised piletihinnad on Viimsi kehtinud üle nelja aasta. Bussipiletite hinnatõusu põhjus on seotud hindade üleüldise kallinemisega, aga peamiselt transpordivaldkonda kõige raskemalt mõjutav kütusehinna tõusuga. Umbes 10% suurune piletihinna tõus aitab osaliselt kompenseerida kulude suurenemist, sest vallavalitsuse soov on väljumiste arvu mitte vähendada ja tagada liinivõrgu toimimine praeguses mahus. Ühistransport peab üldise hinnatõus kontekstis jääma isiklikule sõiduautole alternatiivseks ja taskukohaseks liikumisvõimaluseks.

Alates 1. septembrist tõuseb Viimsi vallasisestel bussiliinidel 2. tsooni üksikpileti hind kõikidele sõitjatele sularahaga ostes paberpiletina seniselt 90 sendilt 1 eurole. E-pileti hind tõuseb seniselt 72 sendilt 80 sendile ning perioodipileti hind kehtivusega 30 päeva seniselt 13,50 eurolt 15 eurole. Sarnane hinnatõus toimus Harjumaa avalike bussiliinide hindadega mõni aeg tagasi.

Viimsi valla bussiliine teenindavad AS Hansabussi keskkonnasäästlikud biogaasiga sõitvad bussid. Kahjuks on Ukraina sõda kaasa toonud gaasi hinna märkimisväärse tõusu. Hankeperioodiga võrreldes on gaasi hinna kallinemine olnud neljakordne.

Imre Saar
ehitus- ja kommunaalosakond