31. märtsini saab esitada avaldusi I klassi astumiseks

1. märts 2023
Viimsi kool

Kolmapäevast, 1. märtsist algas 1. klassi astumiseks vajalike avalduste vastuvõtt. Avalduste vastuvõtt kestab märtsi lõpuni ja vanematele saadetakse vastused hiljemalt 20. aprilliks.

Taotlusi saavad Arno e-keskkonnas (piksel.ee/arno/viimsi) esitada lapsevanemad, kelle lapse elukoht on registreeritud Viimsi valda hiljemalt selle aasta 1. veebruari seisuga. Hiljemalt 20. aprilliks teavitatakse lapsevanemat tema lapsele määratud koolist e-kirjaga.

Juhul, kui lapsevanemale ei sobi mingil põhjusel määratud kool, on võimalik esitada Arnos 20. maini taotlus uue elukohajärgse kooli määramiseks. Esitatud taotlused vaatab vallavalitsuse komisjon läbi 1. juuniks ja teavitab  vanemaid otsusest hiljemalt 1. juuniks e-kirja teel. Lapsevanemal tuleb kinnitada koolikoha vastuvõtmine või sellest loobumine Arnos 15. juuniks.

Kui laps asub õppima väljaspool Viimsi valda asuvas koolis, palume sellest teada anda vallavalitsuse haridusosakonna meiliaadressil haridus@viimsivv.ee .

Koolikohustuslik on laps, kes on saanud enne käesoleva aasta 1. oktoobrit 7-aastaseks. Kui vanem soovib koolikohustuse täitmist edasi lükata, tuleb selleks pöörduda koolivälise nõustamismeeskonna poole, mille kohta leiab info Rajaleidja kodulehelt (rajaleidja.ee/kvm). Soovitame teha seda esimesel võimalusel, et otsus koolimineku edasilükkamise kohta oleks hiljemalt augustiks olemas.

Kui laps ei ole Viimsi valla elanikuks registreeritud?

Need, kes on elukoha registreerinud peale 1. veebruari 2023, saavad taotlusi esitada digiallkirjastatult e-kirjaga haridus@viimsivv.ee või tuua need allkirjastatuna paberkandjal vallavalitsusse (Nelgi tee 1). Nende ja samuti peale 31. märtsi laekunud avalduste puhul määratakse lapsele kool, kus jagamise hetkel veel on vabu kohti. Avalduse esitanud vanemaid teavitatakse sellest hiljemalt 1. juuniks.

Aet Tampuu
haridusosakond