Äärmuslikes ilmastikuoludes tuleb olla veelgi ettevaatlikum

12. dets 2022
foto: erakogu

12. detsembri äärmuslike ilmastikuolude tõttu on Keskkonnaagentuur väljastanud kogu Eestile 2. taseme hoiatuse. See tähendab, et puhub tugev kirdetuul 15-20 m/s, rannikul puhanguti kuni 26 m/s, lumesadu ja tuisk levib enne lõunat üle terve Viimsi valla, päeval läheb sadu intensiivsemaks. Prognoosi kohaselt algab intensiivne sadu pealelõunal ja kestab õhtutundideni välja. Lund lisandub 10, kohati kuni 20 cm (võivad esineda mitmekümne cm kõrgused hanged). Tiheda saju, tugeva tuule ja tuisu tõttu muutuvad liiklustingimused väga halvaks. Valmis tuleb olla ka elektri- ja veekatkestusteks.

keskkonnaagentuur.ee
Pilt: keskkonnaagentuur.ee

Valla teehooldaja AS TREV-2 Grupp on teinud tormiks ettevalmistusi- valmis on 31 ühikut masinaid ja hooldebrigaadi. Tulenevalt lumesaju intensiivsusest on hoolde peamine prioriteet tagada läbipääs valla põhiteedel (ühistranspordiga seotud teed, kogujateed jms). Seega võib väiksematele teedel esineda tavapärasemast suuremat lund ja liiklemine olla raskendatud. Viimsi vallas paiknevate riigiteede osas on Transpordiamet juba kehtestanud rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi. Transpordiamet prognoosib oma teates, et lumesaju taandumisel tagatakse teedele nõutav seisunditase teisipäeva hommikuks kella kaheksaks.

Soovitame inimestel võimalusel koju jääda ja liiklusesse mitte minna. Kui liiklemist edasi lükata pole võimalik, tuleb kindlasti sihtkohta jõudmiseks varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Palume varuda kannatlikku meelt lumelükkajate suhtes – sahad töötavad kogu aeg maksimumiga kuid kiire lumelisa ja pidevate tuisuvaalude tekkimise tõttu ei pruugi kõikjale nii kiiresti jõuda, kui tavaoludes. Teehoolde mure korral võib pöörduda ööpäevaringselt telefonil 5301 5855 või e-kirjaga viimsivald@trev2.ee. Teehooldaja reageerib kõikidele muredele vastavalt nende prioriteetsusele (olulise mõjuga teated lahendatakse varem).

Viimsi vald ja teehooldaja AS TREV-2 Grupp soovivad kõigile ohutut ja turvalist liiklemist.

UUENDUS: 12. detsember kell 14:45

❗️ VÕIMALUSEL VÄLDI LIIKLEMIST AIANDI JA LUBJA TEEL ❗️
Palume liiklejatel võimalusel vältida Aiandi tee kasutamist (Aiandi tee tõus lõigul Roosi tee kuni Aiandi tee ülemine osa). Samuti palume vältida Lubja teel liiklemist tervikuna ja võimalusel sõita ringiga. Antud teed on tõusudega ja katted on libedad. Kuna peale tuiskava lume hulk on sedavõrd suur siis libedusetõrje enam ei aita. Teedel esineb libedust ja takistusi lumevaalude näol, mistõttu soovitame antud teid mitte kasutada.

Foto on tehtud Lubja teel.

Rait Parve
transpordi vanemspetsialist