Algasid Rummu tee sademeveekanalisatsiooni rekonstrueerimistööd

9. nov 2022
Foto: Maa-amet

Käesoleval nädalal algasid Rummu tee sademeveekanalisatsiooni rekonstrueerimistööd. Tööde käigus asendatakse olemasolev sademevee eesvoolutoru uue ja suurema läbimõõduga toruga. Uue rajatava toru läbimõõt on kaks korda suurem kui vanal torul ja selle veeläbilaske võime ületab olemasolevat toru mitmekordselt.

Toru rekonstrueerimise tulemusel paraneb Rummu tee ja laiemalt kogu piirkonna sademevee äravool. Läbi rekonstrueeritud sademeveekanalisatsiooni loob Viimsi vald eeldused Rummu teega külgnevatele kinnistutele paremaks sademevee ärajuhtimiseks. Uue toruga väheneb ka rikete arv, kuna vana toru on amortiseerunud ja vajab sagedast hooldust. Lõigul Rummu tee ja Saare tee rist kuni Paakspuu tee piirkond viiakse toru sõidutee alla, et kõrghaljastust säilitada, teistes lõikudes saab toru asuma transpordimaa haljasalal. Täpne lõigu ulatus selgub tööde käigus, kuna ehitaja esialgsel hinnangul tuleb tee alust trassiala pikendada võrreldes projektiga.

Ehitustööde käigus kehtib Rummu teel ajutine liikluskorraldus, mis võib tööde ajal muutuda. Ehitaja palub liiklejatel jälgida tähelepanelikult ajutist liikluskorraldust. Ehitustööde esimene etapp, ehk siis uue toru rajamine, on planeeritud teostada 2022. aasta jooksul, taastamistööd (II etapp) on planeeritud 2023. aasta kevadesse. Töid teostab OÜ WWR Systems, tööde kogumaksumus on ligi 175 000 eurot.

Viimsi Vallavalitsus paneb inimestele südamele, et kinnistu sademevee probleemide vältimiseks peab ka kinnistu sisene sademeveesüsteem olema hooldatud ja töökorras.

Siim Reinla

taristu vanemspetsialist