Varuge kannatust, ehitisregister uueneb!

7. juuni 2022
www.ehr.ee

30. mail uuenes ehitisregistri (EHR) keskkond ja tehniliste tõrgete kuhjumine on süsteemi tööd tugevalt häirinud. EHR-i kodulehel palutakse vabandust ja kannatust, kuid ettevõtjatele ja elanikele on olukord siiski tekitanud segadust ja peavalu. Eelnimetatud uuendustega on suured muudatused toimunud süsteemi ülesehituses.

EHR-is on juhend küll taotluse koostajale ja esitajale, aga kahjuks menetlejatele, kooskõlastajatele ning arvamuse avaldajatele juhendit alles koostatakse.  Loomulikult ei ole see ainult Viimsi mure. Ehitisregister on kogu vabariiki kattev süsteem ja probleemid on kõigis omavalitsustes. Oleme pöördunud registri haldaja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi  (edaspidi MKM) poole edastades informatsiooni EHR-i töös märgatud puudustest.

MKMi Ehitisregistri talituse projektijuht Taavi Jakobson kinnitas, et arendajad tegelevad probleemide lahendamisega sõna otseses mõttes 24/7. Mida suuremat hulka kasutajaid probleem mõjutab, seda kiiremini saab see lahendatud, kinnitas Jakobson. „Aga – nagu öeldud – töö käib jätkuvalt edasi. Tegu on väga kompleksse süsteemiga, mistõttu võivad kasutajad sattuda probleemide otsa, mida me testimisel ette ei osanud näha, lisaks peame arvestama vanast menetluskeskkonnast üle tulnud dokumentide ja menetluste spetsiifikaga.“

EHR klienditoe telefon on praegu tõesti koormatud, sest päris paljudel klientidel võtab uue menetluskeskkonnaga harjumine aega lisaks tehnilistele probleemidele. „Seega on jäänud osa kõnesid ootele ehk me ei suuda tagada senist kohest kõnedele vastamist või tagasi helistamist. Samuti ei pruugi ka kõik klienditoe töötajad uue süsteemi nüansse lõpuni teada,“ tunnistas Jakobson. „Seepärast olemegi palunud klientidel meie poole pöörduda e-kirja (ehr@mkm.ee) kaudu. Kõik kirjad töötame läbi esimesel võimalusel. Igal juhul – süsteem läheb töökindlamaks ja kasutajasõbralikumaks iga päevaga,“ kinnitas ta.

Viimsi vallavalitsuse ehitusvaldkonna töötajad teevad omalt poolt mis võimalik menetluste kiirendamiseks. Ometigi tuleb arvestada olulise menetlustähtaja pikenemisega. Seetõttu tuletame meelde, et esitatud ehitusloa taotlustele ja ehitusteatistele positiivse vastuse  saamiseni ei ole ehitustöödega alustamine lubatud.

Täiendava informatsiooni saamisel informeerime viimsilasi koheselt.

JÜRI KURBA
ehitusvaldkonna peaspetsialist