Ettevõtluspäeval osales üle 100 ettevõtliku viimsilase

7. okt 2022
Foto: Tiit Mõtus

5. oktoobril korraldas Viimsi vallavalitsus Viimsi Artiumis ettevõtluspäeva, mis tõi kokku üle 100 kohaliku ettevõtja ja ettevõtliku inimese. Viimsi ettevõtluspäev toimus üle-eestilise ettevõtlusnädala raames.

"Viimsi valla poolt korraldatud ettevõtluspäev oli kummardus ettevõtjatele. Ettevõtjad loovad uusi väärtusi, annavad inimestele tööd, on aktiivsed kogukonnaliikmed ja omavalitsusele head koostööpartnerid. Nagu rahulolu-uuring näitas, soovivad viimsilased, et lisaks parimale elukeskkonnale oleks meil ka väga hea ettevõtluskeskkond. Usun, et erinevad ettevõtjatele omavahelist suhtlemiskeskkonda ja kogemustest õppimise võimalust pakkuvad üritused aitavad selle kujunemisele kaasa. Kavatseme ettevõtluspäevade korraldamisega kindlasti jätkata ja ehk isegi mahukama programmiga, kui sel aastal. Soovin ka tänada kolleege, kes ürituse korraldasid ja läbi viisid," sõnas Viimsi vallavanem Illar Lemetti. Harjumaa Ettevõtlus- ja arenduskeskuse juhatuse liige Hannes Ojangu kutsus aga oma avakõnes kõiki üles enne ettevõtte loomist kindlasti nende konsultantide juurde pöörduma.

Foto: Tiit Mõtus

Neljatunnine sündmus koosnes kolmest osast. Esimene kolmandik tõi lavale tõelised ettevõtlussuperstaarid. Esimesena kõneles ettevõtja ning endise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karu. Teisena astus lavale idufirma Testlio kaasasutaja Kristel Kruustük, kes paelus vaatajaid rikkalike detailidega vürtsitatud looga sellest, miks ta kunagi IT-d õppima läks, kuigi tal matemaatika tihtilugu 2 oli ning kuidas sellest sammust lõpuks ettevõtte loomise vajadus tekkis.

Foto: Tiit Mõtus

Teises osas arutlesid kohalikud ettevõtjad ausalt ja avatult ettevõtjaks olemise üle. Paneelarutelu juhtis Google'i disainsprindi agentuuri looja Andres Kostiv, paneelis osalesid Gelly Schmidt, Jaanika Lauk ja Andro Kullerkupp.

Foto: Tiit Mõtus

Viimases osas avanes kõigil võimalus tunnike üksteisega paremini tuttavaks saada ja kontakte vahetada. Võrgustumise olulisust kinnitasid ka kohalolnud interaktiivset online küsitlust täites.

Jane Saks
avalike suhete osakond