Haabneeme kooli juhiks valiti Vivika Kupper

19. juuli 2022
Vivika Kupper

Kolmapäeval, 13. juulil kinnitas Vallavalitsus Haabneeme kooli direktoriks seni juhi kohusetäitjaks olnud Vivika Kupperi, kelle ametiaeg algab 15. augustil 2022. Avalikul konkursil direktori leidmiseks osales kolm kandidaati.

Haabneeme kooli direktori leidmiseks kuulutati välja avalik konkurss, kuhu laekus kokku kolm sooviavaldust. Vestlusvooru põhjal osutus komisjoni silmis tugevaimaks kandidaadiks senine kooli direktori kohusetäitja Vivika Kupper. Komisjoni liikme, vallavalitsuse haridusosakonna vanemspetsialisti Aet Tampuu sõnul hakkas komisjonile silma Vivika veenev nägemus Haabneeme koolist kui tugevast kogukonnakoolist, kus on loodud õppimist ja õpetamist toetav keskkond ning läbi mõeldud võimalused kvalifitseeritud personali leidmiseks ja hoidmiseks. Tema sobivust sellesse ametisse kinnitas ka senine kogemus koolijuhi kohusetäitjana. „Vivika näitas end selles rollis võimeka ja sihikindla juhina, kuigi olid keerulised ajad. Kahtlemata tuleb kasuks ka see, et Vivikal on väga head teadmised Viimsi hariduselust,“ lisast Tampuu.

Vivika Kupperi sõnul on koroona tõttu viimased kaks aastat olnud koolile suureks väljakutseks ja vaja on teha täiendavalt tööd selle nimel, et pered ja kool toimiksid heas sünergias. „Haabneeme kool on tugev kogukonna kool. Oleme tundnud alati lapsevanemate tuge oma tegemistes ja oleme selle üle väga õnnelikud,“ ütles koolijuhiks valitud Kupper.

Oma ametikohal peab ta suurimaks väljakutseks seda, kuidas pakkuda õpilastele ja õpetajatele rõõmsat ning turvalist keskkonda. Need on Kupperi hinnangul tugeva kooli alustalad. Olles 23 aastat ise õpetajana töötanud, mõistab ja teab värske koolijuht seda, kuidas tegutseda nii, et hoituna tunneks end nii õpilased kui ka õpetajad. „Koolijuhina töötan selle nimel, et õpetajate koolitused ja väljaõpe oleksid uuenduslikud, praktilised ja motiveerivad. Minu jaoks on oluline, et head spetsialistid ei lahkuks Viimsist,“ ütles Kupper.

Vivika Kupper

Vivika elab Viimsis ja kasvatab siin kaht last. Ta on lõpetanud Tallina ülikoolis magistriõpingud haridustehnoloogia valdkonnas. Peale keskkooli lõpetamist õppis ta Tallinna Pedagoogikaülikoolis klassiõpetajaks. Lisaks sellele on ta end täiendanud praktilise haridustehnoloogia valas ning läbinud informaatikaõpetaja ümberõppe.

Teenistuskäik:
Alates 2022 Haabneeme kooli direktor