Haabneemes saab nüüd harrastada tasakaalusporti

2. aug 2022
Slackline'i rada Haabneemes

Haabneemes Tammede pargi parkla kõrval asuval haljakul on valmis saanud slackline’i ehk tasakaaluliini rada.

Haabneeme slackline’i rajal paikneb kolmnurkselt kolm linti. Rada on rajatud topeltlindiga ehk siis ülemise ja alumise lindi vahe on 2,5 meetrit. Alumine laiem lint, kus peal käiakse ja hüpatakse, nimetatakse ühtlasi funline'i lindiks. Ülemine lint on peenike lint, kuhu on kinnitatud abinöörid. Haabneeme rada sobib nii kõigile alustavatele trikitajatele oma esimeste sammude tegemiseks kui ka edasijõudnutele uute trikkide õppimiseks.

Slackline on oma olemuselt puude või postide vahele pingule tõmmatud elastne liin. Tänu venivusele liigub lint jalge all üles-alla ja kõrvale ning see võimaldab harjutada tasakaalu hoidmist ning treenida lihaseid. Tasakaalusport on mõeldud igas eas inimestele. Slackline’i kasutamine aitab arendada koordinatsiooni, parendab reaktsioonikiirust, tasakaalu hoidmine aktiveerib süvalihaseid ja parendab rühti ning mis kõige oluline – see on lihtsalt tore mänguline ja sportlik tegevus.

Tulge koos perega uut rada uudistama!

Alar Mik
abivallavanem