Püünsi koolijuht Jekaterina Tšerepannikova osaleb haridusjuhtide praktikaprogrammis

2. dets 2021
Jekaterina Tšerepannikova

Haridusjuhtide praktikaprogramm alustab kolmandat hooaega. Uuest aastast lähevad tunnustatud juhtimiskultuuriga ettevõtetesse praktikale 11 koolijuhti üle Eesti. Nende seas ka Püünsi koolijuht Jekaterina Tšerepannikova.

Kolm aastat tagasi käivitatud arenguprogrammi eesmärk on edendada Eesti koolijuhtimise kvaliteeti. Koolijuhid saavad esmalt olla kümme nädalat mõnes kaasaegse juhtimiskultuuriga organisatsioonis täiskohaga praktikal, seejärel naaseb osaleja oma kodukooli, kus asub kogutud teadmisi ja ideid rakendama.

Programm võimaldab vahetada kogemusi teiste tippjuhtidega hoopis teises valdkonnas, õppida teiselt organisatsioonilt ja leida võimalikke uusi lahendusi enda organisatsiooni jaoks. Samuti saavad osalejad rohkem teadmisi ettevõtjate ootustest koolidele ja luua suhteid tuleviku koostöö jaoks. Haridusjuhtidele mõjub harjumuspärasest keskkonnast välja astumine kindlasti inspireerivalt.

Käesoleva praktikaprogrammi avaüritus toimus 1. detsembril ning kogu programm kestab kokku üheksa kuud. Sellest kaks kuud ollakse praktikal. Jekaterina Tšerepannikova praktikakohaks on SEB pank, kus tema mentoriks on Triin Tats.

Jekaterina on väga tänulik, et saab programmis osaleda. „See annab võimaluse omandada teadmisi ja ammutada inspiratsiooni hoopis teist laadi ettevõttes. Loodan saadud teadmisi koolielus rakendades tuua värskust nii koolitöötajate kui õpilaste igapäevastesse tegevustesse. Kool on koht, kus toetame igapäevaselt õpilase arengut ja arendame koostöös lapsevanemaga tema potentsiaali, mis aitab laduda vundamenti õppija edasipidiseks eluks,“ lausub ta.

Haridusjuhtide praktikaprogrammi käivitasid 2019. aastal Heateo Haridusfond ja Tallinna Haridusamet koostöös Fontesega. Kahe hooaja jooksul on programmis osalenud kokku 17 koolijuhti, praktikavõimalusi on pakkunud 11 edumeelset organisatsiooni. Viimsi vald osaleb programmis esimest korda.