Harjumaa bussipiletite hinnad tõusevad

27. juuni 2022
Maakonna bussiliin

Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse tegevdirektori sõnul on tõstetakse Harjumaa avalike bussiliinide piletihindu keskmiselt 20%, et oleks võimalik säilitada liinivõrk senises mahus ja tagada teenuse jätkusuutlik areng. Hinnatõus puudutab Viimsis bussiliine 114, 115 ja 174.

Transpordiameti 21.06.2022 käskkirjaga nr 1.1-1/22/84 kinnitati uued piletite hinnad mittetulundusühingu Põhja-Eesti ühistranspordikeskus poolt avaliku teenindamise lepingute alusel korraldatavatel Harju maakonna bussiliinidel. Põhja-Eesti ühistranspordikeskus tegutseb neljas maakonnas, kuid alates 1. juulist kehtima hakkav 20-protsendiline piletihindade tõus puudutab hetkel ainult Harjumaa avalikke bussiliinide hinnakujundust. Muudatus rakendub ka Tallinna ja Harjumaa ühiste 30-päeva piletite hindades.

Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse tegevdirektori Andrus Niliski sõnul on piletite hinnatõusu peamine põhjus üleüldine hindade kallinemine, eriti mõjutab ühistransporditeenuse kulusid kütuse hinna tõus. Käesoleval aastal on diiselkütuse hinna muutus olnud +60%. Senised piletihinnad on kehtinud alates 2018. aasta 1. juulist, nelja aastaga on aga kulutused teenuse osutamisele oluliselt suurenenud.

Nilisk lisas, et Põhja-Eesti ühistranspordikeskusel on töös mitmed projektid, et pakkuda reisijatele kiiremat, mugavamat, paindlikumat ja ka ühtsete piletitoodetega ühistranspordi teenust. Piletite hindade tõus aitab lisaks olemasoleva teenuse säilitamisele kaasa ka eesmärgile luua inimestele võimalikult head tingimused isikliku sõiduvahendi asemel ühistranspordi kasutamiseks.

Uute piletihindadega saab tutvuda aadressil: https://www.ytkpohja.ee/piletite-hinnad

Allikas: Põhja-Eesti ühistranspordikeskus MTÜ