Käivitus projekt „Tuntud ja tundmatu Ukraina“

19. aprill 2023

Möödunud aasta detsembri lõpus avati Kultuuriministeeriumi ja Integratsiooni Sihtasutuse poolt projektitaotlus „Kuni 19-aastastele Ukraina sõjapõgenikest noortele ukraina keele ja kultuuri säilitamiseks toetuse andmise tingimused ja kord”. Projekti eesmärgiks on tagada Eestis elavatele noortele Ukraina sõjapõgenikele võimalus hoida sidet enda keele- ja kultuuriruumiga.

Ühiselt võtsid projektitaotlusest osa ka Viimsi vallavalitsuse Ukraina sõjapõgenike koordinaator Anastassia Valužina ning Viimsi kooli õpetaja ja tugiisik Viktoria Melnyk. Koos esitati projekt nimega „Вiдома невiдома Україна (tuntud ja tundmatu Ukraina)” ning tänavu, märtsi lõpus selgus, et see sai ka rahastuse. „Tänan Kultuuriministeeriumi, Integratsiooni Sihtasutust ja kõiki meie koostööpartnereid ukraina keele ja kultuuri arendamise eest,“ sõnas Valužina.

Enamus ürituste täpne aeg on veel kindlaks määramata, sest programmi koostamine hetkel veel käib aga kõik projekti tegevused viiakse läbi nii Viimsi kui ka Tallinna keskraamatukogus. „Tahame projekti tegevustesse kaasata eelkõige Viimsis elavaid Ukraina lapsi, noori ja nende vanemaid aga ka kohalikke elanikke. Näiteks kutsume kõiki viimsilasi tutvuma näitusega, kus on visuaalselt, kuid ukrainakeelse tekstilise saatega välja toodud Ukraina kultuuris, teaduses ja spordis silmapaistvad isikud,“ kutsus Valužina. Näituse pidulik avamine toimub Viimsi raamatukogus 14. septembril ja Tallinna keskraamatukogus 5. oktoobril. Projekti kestvus on 1. märtsist kuni 31. oktoobrini.

Jane Saks
avalike suhete osakond