Kasutame avalikke pakendipunkte õigesti!

1. märts 2023

Avalikud pakendipunktid ei ole koht kuhu viia jäätmed, mis kodustesse prügikastidesse ei sobi või ei mahu. Selleks on Viimsi vallas kaks jäätmejaama, kus võetakse vastu nii ehitusjäätmeid kui ka kõiki teisi jäätmeid.

Paraku leidub veel täna meie ümber inimesi, kes kasutavad avalikke pakendipunkte kõiksugusest prügist vabanemiseks. Selline käitumine rikub aga ka jäätmed, mis olid korrektselt konteinerisse pandud ning mida oleks saanud suunata taaskasutusse. Seega rikub vale prügi pakendikonteineris ära ka korralike ja keskkonnast hoolivate sorteerijate töö.

Juhul, kui sul on käsil näiteks ehitustööd, siis selle käigus tekkivad jäätmed saab hõlpsasti viia nii Vanapere kui ka Pärnamäe jäätmejaamadesse. Pärnamäe jäätmejaam on avatud igapäevaselt ning Vanapere jäätmejaam: E, N, R, L, P. Täpsemad lahtiolekuajad ja hinnakirja leiad valla kodulehelt.

Viimsi vald on probleemsetesse pakendipunktidesse paigaldanud valvekaamerad ja tuvastatud rikkujate osas alustatakse menetlust. Kui märkate rikkumist avalike pakendikogumispunktide juures, andke sellest kohe vallavalitsusele aadressil jarelevalve@viimsivv.ee teada. Hea on, kui juhtunu ilmestamiseks õnnestub teha pilt toodud jäätmete kohta, info sõidukist, mida kasutati ning isikukirjeldus.

Aet Põld
keskkonna vanemspetsialist