Kesk teel algav remont sulgeb tee juuni lõpuni

24. aprill 2023
Kesk tee

Alates reedest, 28. aprillist suletakse Kesk tee lõik Lepa teest kuni Rohuneeme teeni, mis jääb täielikult suletud juunikuu lõpuni. Juulikuust alates liiklus osaliselt avatakse ning ehitustööd lõppevad hiljemalt juuli lõpuks.

Esimese asjana algavad teelõigul olemasoleva asfaltkatte freesimistööd ning hädavajalikud raietööd. Seejärel alustatakse maa-aluste kommunikatsioonide ehitustöödega. Kesk tee rekonstrueerimistööde käigus rajatakse lõigule jalgratta- ja jalgtee Rohuneeme tee kergteest kuni Lepa tee parklani. See suurendab peamisel randa viival teel liiklemise ohutumaks.

Tööde tulemusel saab Kesk tee uue 175 meetri pikkuse ja 2,5 meetri laiuse kergliiklustee, mida eraldab sõiduteest äärekivid. Lisaks rekonstrueeritakse samal lõigul olemasolev sõidutee, mille käigus rajatakse 5,5 meetri laiune sõidutee kate koos äärekivi ja sademevee ärajuhtimise lahendusega. Korda saab ka piirkonna liikluskorraldus, sest paigaldatakse juhte informeerivad liiklusmärgid ja teekatte markeeringud. Lisaks saab Kesk tee lõik ka uue haljastuse.

Haabneeme randa ligipääs on tagatud kõrvaltänavate kaudu. Vallavalitsus ja ehitaja paluvad inimestelt mõistvat suhtumist ja tööde ajal kinni pidada ajutisest liikluskorraldusest.

Siim Jürima
teede vanemspetsialist