Kogukond rääkis kaasa jalgpallihalli planeerimises

9. veebr 2023
Vaade jalgpallihallile

Neljapäeval, 9. veebruaril toimus Viimsi raamatukogu saalis Viimsisse plaanitava jalgpallihalli detailplaneeringu eskiislahenduse avalik arutelu.

Kannikese tee 1, Kannikese tee 1a, Kannikese tee 19 ja Kannikese tee detailplaneeringu eskiislahenduse avalikule arutelule raamatukogu saali kogunes umbes poolsada inimest. Planeeritava jalgpallihalli detailplaneeringu avalikul väljapaneku huvi on olnud väga suur, ütles kohtumist juhtinud abivallavanem Alar Mik. Miku sõnul on protsess selle halli loomiseks  kestnud juba mitmeid aastaid ja  see on nii jalgpalli kui ka kergejõustiku harrastajate poolt väga oodatud lahendus. Abivallavanema sõnul tegutseb Viimsis hinnanguliselt 500 jalgpallihuvilist ja 200 kergejõustiklast, kes oleksid halli võimalustest esmased kasusaajad.

Esmalt selgitati praegust planeeritava halli asukohavalikut ja selle võimalikke alternatiive. Kohalolnutele näidati joonised lahendustest, mida vallavalitsus protsessi käigus kaalus. Järgmise teemana selgitas vallavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Merje Muiso kavandatava lahenduse üldplaneeringu kohasust. Eraldi teemana leidis põhjalikumat käsitlust halliga seonduv liikluslahendus ja parkimine. Kannikese tee on plaanis ühendada Vehema teega, et halli juurde oleks võimalik pääseda mõlemalt poolt. Alal paiknev endise sovhoosi korsten on plaanis säilitada.

Palju tagasisidet anti ka võimaliku müra osas. Rajatava karkasshalli kasuks näiteks räägib see, et see on võrreldes avaväljaku ja pneumohalliga vaiksem. Liiklusega seotud häiringute vähendamist planeeritakse leevendada haljastuse ja liikluse parema planeerimisega.

arutelu

Arutelu

Alal viidi läbi ka reostusuuring, millest kõneles vallavalitsuse keskkonnaosakonna juhataja Taavi Rebane. Sellel alal paiknesid varem kütusemahutid ja ühes kohast tuvastati proovide võtmisel reostunud pinnas. Ent reostus ei olnud väga tõsine ja plaanis on veel täiendavad uuringud läbi viia.

Merje Muiso sõnul on hinnanguliselt umbes kümme tagasisidet avalikule väljapanekule sellised, kus leitakse, et halli ei peaks tulema selles kohas või sellisel moel. Umbes 120 tagasisidet on need, millega inimesed avaldasid oma toetust halli rajamisele. „Tegemist on kogukonnale olulise teemaga ja me oleme väga tänulikud kõigile, kes meile kirjutasid,“ ütles Muiso.

Järgnevalt oli võimalik kohaolijatel küsimusi esitada. Nende hulgas oli nii küsimusi konkreetselt planeeringu eskiislahenduse osas kui ka näiteks halli rajamist toetavaid sõnavõtte. Ühe olulise aruteluteemana tõstatus kogukonnaaia säilimine ja võimalused edasise tegevuse jätkamiseks. Küsimuse all olid võimalikud alternatiivsed asukohad ja kõrvaolevates korterelamutes loomuliku päikesevalguse vähenemine.

Halli loomist tingib sportlaste vajadus

Viimsi jalgpallihall on planeeritud Kannikese tee 1, 1a, 19 ja Kannikese tee kinnistutele. Detailplaneeringu eskiislahendus oli avalikul väljapanekul 23. jaanuarist kuni 5. veebruarini. Jalgpallihalli alale on praeguseks juba tehtud keskkonnamõju strateegilise hindamise eelhinnang, mis ei leidnud, et selles asukohas oleks vajalik terviklik mõjude hindamine läbi viia. Selle seisukoha kooskõlastasid ka Keskkonnaamet ja Terviseamet.

Jalgpallihalli rajamine loob soodsad võimalused jalgpalli ja kergejõustiku harrastamiseks ka sisehooajal, mille järgi on sportlased pikalt puudust tundnud. Koos selle ehitamisega kinnistule korrastub kogu kinnistu ja selle lähipiirkond – ehitatakse juurdepääsuteed ja parkla ning rajatakse kogu ala hõlmav terviklik haljastus. Plaanis on säilitada olemasolev kogukonnaaed.

Loe lisaks:
Viimsi jalgpallihalli rajamine on üldplaneeringuga kooskõlas (24.01.2023)
Jalgpallihalli planeeringu eskiisi avalik väljapanek algab esmaspäevast (20.01.2023)

Foto: Arhitektuuribüroo Tava OÜ

Heiko Leesment