Neljapäeval toimub rohevõrgustiku uuringu tutvustus

16. veebr 2022
Rohevõrgustiku uuring

Valminud on Viimsi valla mandriosa üldplaneeringu teemaplaneeringuga „Miljööväärtuslikud alad ja rohevõrgustik“ kavandatud rohevõrgustiku toimivuse uuring. Selle tutvustus toimub Viimsi raamatukogus 17. veebruaril kell 15.00.

Viimsi vallavolikogu kehtestas 2009. aastal Viimsi valla rohevõrgustiku teemaplaneeringu. Viimase kahe aasta vältel tehtud uuringu eesmärk oli analüüsida planeeritud rohevõrgustiku toimivust tänastes oludes ehk seda, kas teemaplaneeringuga kavandatud meetmed on piisavad jätkusuutliku sidusa ja toimiva rohevõrgustiku olemasoluks. Samuti sooviti välja selgitada, milline on Viimsi valla mandriosa rohevõrgustiku hetkeolukord.

Koostatud audit käsitles põhjalikumalt nelja eri valdkonda: loomastiku ja elupaikade alusuuringud Viimsi rohevõrgustikus, linnustiku alusuuring rohevõrgustiku toimivuse hindamiseks, teemaplaneeringut muutvate detailplaneeringute ülevaade, rohevõrgustiku kasutus- ja taluvuskoormus. Iga valdkonnaga tegelesid vastava ala spetsialistid.

Mida selle käigus teada saadi, sellest rääkisid uuringu koostajad lähemalt hiljutises Viimsi Teataja artiklis.
Uuringuga saab täpsemalt tutvusta valla kodulehe uuringute sektsioonis.

Foto: Canva.com