Nurme spordiväljak saab värske ilme

9. märts 2023
Nurme spordiväljak

Viimsi vallavalitsus sõlmib lähiajal töövõtulepingu osaühinguga Tiptiptap, et uuendada Nurme spordiväljakut.

Uuendustööde eesmärk on rajada piirkonna noortele tänapäevane mänguplats, kus saab palli mängida, teha jõuharjutusi, kiikuda ja karusselli peal keerutada. Uus plats valmib kuue kuu jooksul peale lepingu allkirjastamist.

„Vajadus uuenenud pallimänguplatsi järgi on suur, sest harrastajaid lapsi on ümbruskonnas palju. Olemasolev ühe korviga korvpalliplats ei rahuldanud enam vajadusi. Lisaks on praegu mitmed mänguväljaku elemendid vananenud, piirdeaed osaliselt katki ja puudub jõulinnak,“ selgitas heakorra vanemspetsialist Kristjan Järv.

Uuenduste käigus pikendatakse olemasolevat korvpalliplatsi aluskatet. Sellele paigaldatakse uus multifunktsionaalne korvpallikorv/jalgpallivärav, mis võimaldab nii korvpallimängu kui jalgpalli pealelööke. Mänguväljakule paigaldatakse uued kiiged ja karussell. Uues jõulinnakus saab aga edaspidi teha nii jõuharjutusi kui ka niisama turnida. Turvalisuse tagamiseks vahetatakse välja spordiväljakut ümbritsev piirdeaed ning valatakse kummist turvaaluskatte.

Linda Saarmets
avalike suhete osakond