Omavalitsuste haridusjuhid kohtuvad Viimsis

8. nov 2022
Õppepäevad

8.-9. novembril toimuvad Viimsi Artiumis Eesti Linnade ja Valdade Liidu kohaliku omavalitsuse üksuse haridusjuhtide õppepäevad.

Viimsi valla, Eesti Linnade ja Valdade liidu ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös toimuv KOV haridusjuhtide õppepäev lahkab seekord haridus- ja noortevaldkonna aktuaalsemaid probleemkohti.

Õppepäevade raames räägitakse valdkonna arengusuundadest aastani 2035 ning arutletakse koolijuhtimise kvaliteedi üle. Ettekanded keskenduvad ka haridusjuhtide kompetentsidele ning kuidas oleks võimalik perioodil kuni aastani 2027 KOV haridusjuhte võimestada. Viimsi vallal on ka võimalus tutvustada kohalikke haridus- ja noorsootöö parimaid praktikaid.

Viimsi valla abivallavanem Marju Aolaid rõõmustab, et üle mitme aasta on taas võimalus omavalitsuste haridusjuhtidel kokku tulla ja arutleda nendele olulistel teemadel. „Oleme tänulikud ELVL-ile ja Haridus- ja Teadusministeeriumile, et korraldusõigus just Viimsi vallale anti. See on hea võimalus tutvustada kolleegidele meie tegemisi ning lisaks näidata uhkusega Viimsi Artiumi.“

Haridusjuhtide õppepäevade käigus tuuakse välja, kuidas edeneb pilootprojekt vol2 „Õpetajate töö- ja palgakorralduse kaasajastamine" õppepäeval osalevatel omavalitsustes. Arutletakse ka haridusvõrgu väljakutsete üle, räägitakse rändekalkulaatorist ning Rahandusministeerium tutvustab portaali minuomavalitsus.ee võimalustest valdkonnas.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei räägib lisaks haridus- ja noorsootöö KOV riigieelarve läbirääkimiste seisukohtadest ja koostöökohtadest ning annab edasi ka liidupoolse informatsiooni. Õppepäevade lõpetuseks on kõigil osalejatel võimalus külastada Viimsi valla lasteaedasid.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu kohaliku omavalitsuse üksuse haridusjuhtide õppepäevade puhul on tegu pikaajalise traditsiooniga, mis on kestnud juba üle 20 aasta. Viimati kohtuti novembris 2019, korraldajaks oli tookord Elva Vallavalitsus.

Linda Saarmets
avalike suhete osakond