Pakendikogumispunktide korrasolekut valvavad kaamerad

4. mai 2022
Prügistaja

Viimsi vallavalitsus tegeleb avalikesse pakendikogumispunktidesse sobimatut prügi toovate inimeste väljaselgitamisega. Selleks on pakendipunktidesse paigaldatud valvekaamerad ja tuvastatud rikkujate osas alustatakse menetlust.

Viimsi vallavalitsuse keskkonna- ja planeerimisosakonna vanemspetsialist Toomas Luhse sõnul on viimastel nädalatel suurenenud probleemid avalike pakendipunktidega.  Probleemsed pakendikogumispunktid asuvad Makrilli tee 2, Lilleoru teel ja Muuli teel.

„Viimasel ajal on sagenenud prügistamised valla avalikes pakendikogumispunktides. Sinna poetatakse jäätmeid, mis taaskasutamiseks kõlbulikud ei ole. Lisaks konteinerite sisu taaskasutuskõlbulikkuse rikkumisele, tuuakse prügi ka konteinerite kõrvale. Konteinerite kõrvale on toodud ehitusprahti, olmejäätmeid, kodutehnikat, mille valla heakorratöötajad sealt peavad koristama,” selgitas Luhse probleemi olemust. Prügistamine sellisel moel on karistatav, sest sellega rikutakse jäätmeseadust. Kohaliku omavalitsuse jäätmehoolduseeskirja nõuete rikkumise eest karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut ehk 800 eurot. Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, karistatakse rahatrahviga kuni 20 000 eurot.

Kuigi kasutatavate kaamerate abil on Viimsi vallavalitsus tabanud mitmeid prügistajaid, siis alati ei ole rikkujaid kaamerapildi abil olnud võimalik tuvastada. Seega kui märkate rikkumist avalike pakendikogumispunktide juures, andke sellest kohe vallavalitsusele teada aadressil jarelevalve@viimsivv.ee. Hea on, kui juhtunu ilmestamiseks õnnestub lisada pilt toodud jäätmete kohta ja info sõidukist, mida kasutati ning isikukirjeldus.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond