Palju õnne, Siim Kallas!

2. okt 2023

2. oktoobril tähistab Viimsi valla aukodanik Siim Kallas 75. sünnipäeva.

„Soovime palju-palju õnne meie valla aukodanikule, riigikogu ja vallavolikogu liikmele, endisele vallavanemale Siim Kallasele! Siim Kallas on töötanud erinevatel ametikohtadel nii Eestis kui ka Euroopas. Ta on olnud rahandusminister, peaminister ja Euroopa Komisjoni asepresident, kuulunud riigikogu mitmesse koosseisu, juhtinud Eesti Panga presidendina rahareformi ning Eesti krooni taaskasutuselevõtmist. Ta on õpetanud üliõpilasi ja avaldanud erinevaid publikatsioone. Teda on autasustatud Eesti ja teiste riikide teenetemärkide ja ordenitega. Soovime heale kolleegile tugevat tervist ja jätkuvat aktiivsust nii Eesti kui ka Viimsi elus kaasarääkimisel!“ õnnitles Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Kallas lõpetas aastal 1967 kuldmedaliga Tallinna 22. keskkooli ning aastal 1972 cum laude Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi alal. Aastatel 1991–1995 töötas Kallas Eesti Panga presidendina, juhtides rahareformi ettevalmistamist ja Eesti krooni taaskäivitamist. Poliitikasse suundus Kallas aastal 1994, mil astus Reformierakonna liikmeks. Aastal 2009 asutas Kallas Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde Kristi ja Siim Kallase fondi, mille eesmärk on toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris.

Juubilar on pälvinud arvukalt rahvusvahelisi ja kodumaiseid tunnustusi, sealhulgas Riigivapi II klassi teenetemärgi (2003) ja Riigivapi I klassi teenetemärgi (2015). Aastast 2010 on Siim Kallas Viimsi valla aukodanik, aastatel 2017–2019 oli ta koduvalla vallavanem. Täna on Kallas Viimsi vallavolikogu 10. koosseisu liige, kuuludes ühtlasi ka vallavolikogu noorsoo- ja hariduskomisjoni.

Ott Kask
kultuuri- ja sporditöö peaspetsialist