Pärnamäe jäätmejaamas jagatakse tasuta komposti

27. aprill 2022
Komposti myyk

Pärnamäe jäätmejaama kompostimisplatsil jagatakse inimestele kevadisteks aiatöödeks 18. aprillist kuni 31. maini tasuta komposti.

Komposti jagatakse Pärnamäe jäätmejaamas (Pärnamäe tee 36) selle lahtiolekuaegadel (E-R kell 12-20 ja L-P kell 10-18). Tallinna Jäätmekeskus on saanud jagatavale kompostipartiile kvaliteeti kinnitava sertifikaadi ja komposti on kokku 1100 tonni. Komposti jagatakse tasuta kuni 15 m3 ühe kliendi (nii eraisik kui ettevõte) kohta, soovijatel tuleks endast märku anda Tallinna Jäätmekeskusele aadressil info@jaatmejaam.ee või telefonil 616 400. Kampaanivälisel ajal on ühe kuupmeetri komposti hind 14,40 eurot (koos käibemaksuga). Komposti soovijatel võiks olla oma transport, kuid kuni 30 km kaugusele Pärnamäe jäätmejaamast on Tallinna Jäätmekeskuselt võimalik tellida transport alla 15 m3 komposti veoks hinnaga 1,2 eurot km (koos käibemaksuga).

Sertifitseeritud komposti valmistatakse Pärnamäe jäätmejaamas kohapeal Tallinna jäätmejaamadest ja kalmistute juurest  tarnitud aia- ja haljastujäätmetest. Pärnamäe jäätmejaamast jagatavale kompostile on tehtud kõik vajalikud analüüsid ning Taaskasutatavate Materjalide Sertifitseerimiskeskus on sellele väljastanud toote sertifikaadi, mille alusel täidab biolagunevatest jäätmetest komposti tootmisel sätestatud nõudeid. Kuna kompost valmib põhiliselt kalmistujäätmetest, siis sisaldab see ka võõriseid, milleks võivad olla alla 1cm läbimõõduga klaasitükid ja/või plastikutükid, mis pärinevad küünlaümbristest, kastmispudelitest ja joogitaarast. Seoses sellega tuleb kompostiga toimetades alati kanda kindaid.

Kevadiste aiatööde käigus tekkinud lehepraht, lõigatud oksad ja muud haljastusjäätmed saavad Viimsi elanikud ära viia  Pärnamäe jäätmejaama (Pärnamäe tee 36). Ühekordsel viimisel saab tasuta ära anda 0,6 kuupmeetrit haljastusjäätmeid ehk siis 100-liitriseid kotte võetakse korraga tasuta vastu kuus tükki.

Täpsemalt infot jäätmejaama töö ja jäätmete vastuvõtutingimuste kohta leiad SIIT.

Allikas: Tallinna linna koduleht ja Tallinna jäätmejaama koduleht
Foto: Tallinna linna koduleht