Prangli saab uue kiirabiauto

21. okt 2022
kiirabi

Täna toimus SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuses väikesaartele mõeldud kiirabisõidukite pidulik üleandmine. Kokku anti Põhja-Eesti Regionaalhaigla poolt uus kiirabiauto neljale väikesaarele (Prangli, Vormsi, Kihnu ja Ruhnu). Tegemist on spetsiaalselt väikesaarel töötavatele esmase abi brigaadidele valmistatud sõidukiga.

Autod anti regionaalhaigla poolt pidulikult üle neljale omavalitsusele. Prangli saarele tuleva auto võtsid vastu abivallavanem Alar Mik ja Prangli esmaabi osutajate brigaad. „Hea meel on tõdeda, et Põhja-Eesti Regionaalhaigla panustab väikesaarte tervishoidu. See on võrdselt oluline nii valla kui ka saare kogukonna jaoks,“ tõi välja abivallavanem Alar Mik.

Kiirabiauto rajati Volkswagen Transporter bussi baasil, sõiduk maksis koos ümberehitusega ligi 106 000 eurot. Lisaks paigaldati sõidukisse mitmekümne tuhande euro eest meditsiinitehnikat. Sõiduki kutsung on „Prangli 981“. „Mul on siiras rõõm meie tubli Prangli brigaadi üle! Nad teevad tänuväärset tööd ja uus sõiduk koos seadmetega aitab hoida jätkuvalt kõrget esmase abi kvaliteeti ning tänu moodsatele seadmetele loob ka uusi võimalusi abi osutamisel,“ tõi Mik välja.

Uus kiirabisõiduk hakkab Pranglit teenindama 28. septembrist, mil on kavandatud sõiduki saarele vedu Prangli liinilaevaga. Vana kiirabiauto jääb jätkuvalt saarele, see arvatakse reservi. Prangli esmase abi brigaad teenindab aastas ligikaudu 60 väljakutset.

Linda Saarmets
avalike suhete osakond